Його герої були витончені та вишукані принци, графи, герцоги, у яких були закохані принцеси та королеви на сцені, як і жіноча половина глядачів. Ці театральні відвідини ми так і називали: піти на Олексія Потьомкіна.
Українцю Олексію Потьомкіну аплодували у театральних залах США, Канади, Японії, Франції, Португалії, Німеччини… Він працював першим солістом Вінніпегськоі опери у Канаді, він лауреат престижних світових конкурсів. Про це повідомила Lyudmila Semenyuk
Зараз — Заслужений артист України і перший соліст Національної опери. Мабуть, міг би спокійно гастролювати. І навіть брати участь у спільних концертах з російськими артистами, як це роблять деякі його колеги. Виявляється, не міг. Бо з перших днів війни Олексій Потьомкін пішов у ЗСУ. Сказавши собі, і тим, хто був проти його рішення: «Не важливо, ким ти був до війни. Важливо, ким ти є зараз…»
І ми ще дістанемо своі найкращі сукні, і ми ще будемо йому аплодувати, і ми ще будемо пити за нього шампанське під сяючими столичними театральними люстрами… Я стільки разів бачила його на сцені Національної опери України. І не лише я одна була у захваті від його майстерності виконання головних партій у відомих світових балетах.