Про користь волоського горіха складають легенди в народній медицині, а його популярність у багатьох кухнях світу пояснюється не стільки калорійністю, скільки незвичайним і насиченим смаком.
У східній медицині успішно практикується лікування волоським горіхом, а на Кавказі горіхове дерево вважається священним. Ми доведемо, що волоський горіх недарма називають царським!
Властивості волоського горіха
Стимулює роботу головного мозку!
За формою очищень волоський горіх схожий на мозок, що породило безліч чуток про користь цього продукту саме для розуму. Це один з рідкісних випадків, коли міфи виявляються правдою, адже волоський горіх стимулює мозкову активність. Омега-3 жирні кислоти, що містяться в ньому у великій кількості, беруть участь у формуванні клітин головного мозку.
Волоські горіхи дуже калорійні.
100 г продукту містить 654 калорії, а це в два рази більше, ніж калорійність макаронів або гречки. Перетравлюються горіхи повільно, а тому їх надовго вистачає. Немає нічого краще для підтримки функціональності шлунка, ніж легкий перекус горішками між сніданком і обідом, так як у першій половині дня така їжа легше засвоюється. Це підтримає енергетичний баланс і не дасть шлунку пустувати.
Ви можете прочитати про те, як
Знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Вчені довели, що волоський горіх покращує роботу шару клітин, що вистилають поверхню судин. Також він стабілізує рівень кров’ю трав’яного тиску і перешкоджає формування згустків в крові, що знижує ризик виникнення тромбів.
Настоянку, для якої береться зелений волоський горіх, використовують для лікування та профілактики ішемічних хвороб серця: стенокардії, аритмії, інфаркту. З зелених горіхів варять дуже смачне варення, але іноді для нього використовуються і стиглі плоди.
Використовується в косметології масло волоського горіха – його застосовують не тільки в медичних цілях, але і в косметичних, адже воно надає омолоджуючу дію на шкіру, зміцнює волосся і нігті. На його основі роблять протизапальну маску, яка підходить для будь-якого типу шкіри. Це масло дуже легко вбирається, робить шкіру шовковистою і володіє регенеруючою властивістю.
Збагачує організм йодом. Високий вміст йоду в продукті пояснює його користь для людей, які страждають захворюваннями щитовидної залози. Як ми знаємо, йод регулює обмін речовин в організмі людини і без нього наше життя неможливе.
Їсти волоських горіхів рекомендуємо людям, що живуть в районах залягання граніту і зонах з підвищеним радіаційним фоном.
Саме йод, що міститься в горіховій шкарлупі у великій кількості, фарбує руки збирачів горіхів.
Все це пояснює, чому волоський горіх входитб в список найбільш корисних продуктів. Ми вже підтвердили інформацію про його користь для мозку, але хочеться ще спростувати міф, який свідчить, що волоський горіх псує фігуру.
Читайте про знеболюючі препарати на вашій кухні
Висока калорійність горіхів небезпечна в тому випадку, якщо з’їсти їх цілу миску, що практично неможливо, адже цей продукт дуже ситний. Вистачить п’яти або навіть трьох горішків, щоб допомогти організму і вашій фігурі, адже волоський горіх покращує обмін речовин. Їдять волоський горіх з буряком, медом і просто так.