Новини

Запчастини для електроінструментів: що потрібно знати при виборі

Дрилі, бензопили, електролобзики, болгарки, шуруповерти та багато іншого – незамінні помічники сучасного чоловіка. Але, як і будь-які механізми, іноді вони виходять з ладу. Коли подібне трапляється перед власником постає завдання – швидко і недорого купити запчастини для електроінструменту в ToolParts.

Електроінструментом називають обладнання, яке працює на електриці. Двигун такого інструменту може приводитися в дію від акумулятора або від електричної мережі 110, 220 або 380 вольтів. Побутові інструменти найчастіше живляться з мережі 220 вольтів з частотою струму 50 герців.

Для будь-якого господаря електроінструмент – це незамінний помічник у будь-яких побутових справах. Він полегшує працю, допомагає робити всі ремонтні роботи по дому втричі швидше і якісніше. До найпопулярніших домашніх помічників можна віднести дрилі, шліфувальні машинки, лобзики, шуруповерти та багато інших агрегатів. Електроінструменти підходять для будь-яких справ та робіт: від будівництва альтанки до збирання нових меблів.

Принцип роботи електричних інструментів

Різноманітність електричного обладнання, що пропонує нам ринок електроінструментів вражає. Практично всі технічні операції, що виконуються людиною, можна робити за допомогою електричних «помічників».

Електричні інструменти – це конструкції, що поєднують електрику з механікою. Електрика в основному являє собою двигун, що складається з класичної версії статора, ротора з комутатором, вугільних щіток та вимикача. Механіка – це підшипники та передача приводу до робочої частини. Прості електроінструменти складаються приблизно з 30 запасних частин, тоді як складні, такі як генератори чи перфоратори, складаються з понад сотні елементів.

В основі всіх інструментів, двигуни яких живляться від мережі або акумуляторів, лежить обертання якоря. Якір, його ще називають ротором, являє собою металевий вал з розташованою на ньому мідною обмоткою. Чим більше витків в цій обмотці, тим потужніший виходить двигун.

Обертаючись, якір приводить в рух шпиндель, з’єднаний з валом якоря безпосередньо, за допомогою гнучкого валу або через зубчасті передачі. У шпинделі закріплюється робочий орган інструменту. У дрилі робочим органом є свердло, а в шліфувальної машинки – коло наждачного паперу. Таким чином, на основі цього механізму виробники електроінструменту створюють все більш хитромудрі машини, які багато в чому полегшують працю людини.

Класифікація запчастин

Зверніть увагу, що не всі торгові марки пропонують можливість придбання запасних частин. Найчастіше це відбувається в економічних марках найнижчих сегментів. Про це варто запитати у продавця, оскільки у випадку поломки після гарантійного терміну користувач змушений придбати нову машину.

Деякі запасні частини, з яких складаються електроінструменті, є стандартними. Сюди входять, наприклад, підшипники, силові кабелі, свердлильні патрони та кріпильні гвинти. Переважна більшість унікальних запчастин можуть застосовуватися лише для конкретної моделі або виробника. З одного боку, запасні частини часто сумісні з багатьма моделями електроінструментів. Найпоширенішими є вугільні щітки, батареї або вимикачі.

Як і в автомобільній промисловості, існують оригінальні запасні частини та замінники. Для гарантійного ремонту використовуються лише оригінали, тоді як заміни використовуються для післягарантійного ремонту через нижчу ціну.

Найбільш уразливі частини електроінструменту

В процесі експлуатації електричних машин, вони можуть вийти з ладу. Причин може бути багато, розглянемо найбільш вразливі вузли обладнання.

  • Двигун. Часто причиною поломки інструменту, що вийшов з ладу є електричний двигун. Мідна обмотка якоря, що знаходиться в корпусі двигуна, може вигоріти через надмірне забруднення або попадання на обмотку вологи. Тому важливо утримувати інструмент в чистоті, щоб уникнути попадання на нього води.
  • Щітки. Невеликі вугільні або графітові щітки знімають навантаження з обертового статора електродвигуна та передають його на ротор. Під час роботи вони піддаються механічному тертю й поступово стираються. Після сточування, щітки потрібно замінити на нові.

Деякі інструменти живляться енергією не від мережі, а від вбудованого акумулятора. Таке електрообладнання більш мобільне, його можна використовувати далеко від мережі електроживлення. Заряду акумулятора вистачить, щоб провести всі необхідні роботи. Після роботи приладу, знімний блок живлення заряджається, після чого його знову можна використовувати. Після багаторазових зарядок акумулятора, його ємність поступово починає знижуватися.

Що потрібно знати перед покупкою запчастин?

Перед тим, як придбати запчастини для електроінструменту слід дотримуватися основних правил вибору та знати:

  • назву та модель інструменту;
  • серійний номер, технічні дані та виробника (зазвичай вказані на корпусі);
  • тип необхідної деталі.

Щоби продовжити термін служби інструменту уникайте його перевантажень. Ознаками перевантаження є сторонній шум, іскріння або підвищена температура корпусу. Підтримуйте інструмент в чистоті. Прочищайте вентиляційні отвори після кожного використання та протирайте інструмент сухою ганчіркою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України