«Замість слави і влади треба іти дорогою служіння, жертви і віддання себе», – владика Діонісій. Відео

25 березня 2018 року, у п’яту неділю Великого Посту, Божественну Літургію святителя Василія Великого в українському храмі свв. Сергія і Вакха в Римі очолив преосвященний владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії. Співслужили архиєрею настоятель українській парафії свв. Сергія і Вакха протоієрей Іван Кулик та ієродиякон Андрій Глабше, Т.І.

Звертаючись до присутніх на молитві вірян, владика Діонісій зосередив свою увагу на поясненні євангельського уривку (Мр 10, 32-45), який читається на Божественній Літургії в п’яту неділю святої Чотиридесятниці.

Єпископ зазначив, що Ісус, прямуючи до Єрусалиму, говорив своїм учням про те, що йде туди, аби «спробувати на собі всі людські болі і перемінити їх значення: те все, що для людини є знаком прокляття, преобразити на знак спасіння, і смерть довести до воскресіння». Проте апостоли не розуміли слів свого Божественного Учителя, бо їхні думки були зайняті мріями про владу, яку вони хотіли мати в Його царстві, яке сприймали в категоріях земної держави. Розвінчуючи стереотипи своїх послідовників, Христос говорить, що царство, яке Він проповідує, має пропорційно протилежні земним державним утворенням засади. А ключовим принципом, на якому будується Його царство, є служіння: «Не влада і слава, на зразок царів і вождів цього світу, є завданням учнів Ісуса, а взаємно себе любити і служити», – підсумував архиєрей.

Владика Діонісій наголосив, що Яків та Йоан, які просили влади для себе у царстві Ісуса, все ж таки згодом вповні усвідомили, якого характеру є царство, що його приніс Христос. І «все віддали заради Христа: Якова вбив Ірод (Ді 12, 29), а Йоан став євангелистом любові. Обидва учні, та й інші, крім Юди, зрозуміли, що замість слави і влади треба іти дорогою служіння, жертви і віддання себе, і, на зразок Ісуса Христа, проливати власну кров заради спасіння і відпущення гріхів».

Проповідь владики Діонісія

За посиланням сайту

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh