Війна РФ проти України

Залужний про мобілізацію в Україні: “Необхідно нарощувати наші резерви”

Головнокомандувач ЗСУ зауважив, що можливості України для підготовки резервів на власній території обмежені, тому Україна має розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання чи мобілізацію.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав про це під час інтерв’ю The Economist.

“Мій п’ятий і останній пріоритет — нарощувати наші резерви. Росія не змогла використати свою величезну перевагу в живій силі, тому що Володимир Путін стурбований тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу, і тому, що Росія не може навчити та спорядити достатньо людей”, — зазначив Залужний.

Проте можливості України для підготовки резервів на власній території, за словами Залужного, теж обмежені.

“В нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків. Ми намагаємося вирішити ці проблеми. Запроваджуємо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, яких можуть призвати на збори чи за мобілізацією. Також ми запроваджуємо “бойове стажування”, яке передбачає розміщення новомобілізованих у лавах досвідчених передових підрозділів для підготовки”, — зазначив він.

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що не варто недооцінювати РФ. Ворог зазнав великих втрат, але він має перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом тривалого часу.

“Її оборонна промисловість нарощує виробництво, незважаючи на безпрецедентні санкції. Наші партнери по НАТО також різко нарощують свої виробничі потужності. Але для цього потрібен щонайменше рік, а в деяких випадках, наприклад, щодо літаків і систем управління, — два”, — заявив Залужний.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України