Здоров'я

Залежність від наркотиків. Фізична та психологічна залежність

Залежність від наркотиків – це хвороба, яка ділиться на два види: фізичну і психологічну.

Психологічна залежність

Ця залежність змушує людину вживати психоактивні речовини регулярно, щоб отримати бажані відчуття. Дехто за допомогою наркотиків знімають напругу. Залежність на рівні психології виникає, коли
наркотик уже давав потрібний ефект і його потрібно повторити.

Часто залежність з’являється вже після першого вживання наркотику.

Ця залежність від наркотичних засобів з’являється тоді, коли людина незадоволена своїм життям, хоче змінити її за допомогою наркотиків. Він думає про них двадцять чотири години на добу і
знаходиться в поганому стані без них. А як тільки він отримує потрібну дозу, він стає зовсім іншою людиною – веселим, позитивним, люблячим життя. І кожен залежний наркоман готовий піти на
багато що, щоб отримати свою дозу. Багато наркоманів навіть виносять золото з дому. Це вже є сильною психологічною залежністю.

Фізична залежність

Дана залежність набагато гірше психологічної. Коли людина досить довго вживає наркотичні речовини, її організм постійно вимагає їх. Коли наркотиків немає, у людини порушується сон і відбувається збій в організмі. Позбутися від цього можна лише знову вживши наркотики.
Залежність також викликають ефедрин і всі види конопель. І в кожний наступний раз вживання наркотиків, людині потрібна все більша доза.

Ознаки залежності

Важко зрозуміти, наркоман людина чи ні, коли він тільки почав вживати. Навіть досвідченим лікарям не завжди вдається це розпізнати. Але досвідченого наркомана визначити легко. Хоча часом вони і виглядають настільки пристойно, що не здогадаєшся про їх залежності. Ознаки вживання наркотиків наведені нижче.

 1. У всіх наркоманів погляд «в нікуди», а також розширені або звужені зіниці, які не змінюються при погляді на світло.
 2. Наркоман носить одяг, що закриває руки. Причому не важливо, яка на вулиці погода. Робиться це для того, щоб не було видно ран від шприца на вені.
 3. Зовнішній вигляд наркоманів жахливий – волосся сухе, руки набряклі, зуби чорні і поламані. А також наркоман сутулиться.
 4. Розмовляти такі люди не можуть чітко. Мова у них загальмована.
 5. Те ж саме стосується і дій. Можна подумати, що людина просто п’яна, але алкоголем від нього не пахне.
 6. Людина поводиться агресивно.
 7. Наркомани колють собі наркотики по всьому тілу, навіть в голову. А також можна знайти шрами від шприца на тильній стороні кисті.

Ознаки залежності у підлітків

 • У дитини порушується сон.
 • Він стає потайним, хоч і не псує відносини з батьками.
 • Закидає навчання і все те, що його цікавило раніше.
 • Дитина може також нагадувати людину в стані алкогольного сп’яніння, але запаху від нього не відчувається.
 • Наркозалежна дитина буде просити більше грошей, а також красти у батьків гроші з гаманця або цінні речі з дому.
 • Поміняє коло друзів, серед яких можуть бути такі ж наркомани.
 • Перепади настрою, а також сліди від уколів спостерігаються у таких підлітків.

Необхідно знати, що дитяча залежність є найстрашнішою, тому що у підлітків ще не сформувалася психіка. Діти, які вживають наркотики, відстають у розвитку від своїх однолітків.
Не багато людей здатні побороти цей недуг, тим паче – самостійно. Людина повинна мати неабияку силу волі, щоб перестати вживати, а також бажання це зробити – звернутися за допомогою до нарколога або у реабілітаційний центр.
Більш детально про залежність та методи відновлення, читайте на https://newgenesis.com.ua/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України