Авторські статті

Законопроєкт про мобілізацію повертають на доопрацювання Кабміну

Законопроєкт про мобілізацію повертають на доопрацювання ініціатору, — про це повідомив голова фракції «Слуги народу» Арахамія за результатами закритої наради з військовим командуванням і погоджувальної ради.

«Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню», — написав він.

Були присутні Головнокомандувач Залужний, начальник Генерального штабу Шаптала, міністр оборони Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів. Головне питання – законопроект №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Нагадую, що його обговорення проходило в Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в закритому режимі, з дотриманням вимог законодавства щодо роботи з таємною інформацією.

Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню.

Але всі політсили зрозуміли і підтримують необхідність мобілізації.

За результатами наради, законопроект повертається ініціатору. Одночасно передаємо пропозиції напрацьовані на комітеті та у робочих групах.

Інші новини щодо мобілізації

Українські чоловіки, які проживають у Великій Британії, мають стати на облік. Про це заявила прес-служба консультсва України в Об’єднаному Королівстві.

Там нагадали, що всі чоловіки призовного віку (18-65 років) мають стати на військовий облік за межами України у випадку перебування закордоном довше ніж терміном на три місяці.

“Особисто, в семиденний строк з дня прибуття до Сполученого Королівства, прибути із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до однієї з закордонних дипломатичних установ України на території Великої Британії для взяття на військовий облік”, – йдеться у заяві консульства.

Крім того, в консульстві прокоментували можливі обмеження для чоловіків закордоном на тлі нового законопроєкту про мобілізацію. Там заявили, що нині не встановлено будь-яких обмежень для чоловіків призовного віку з надання консульських послуг. Тобто інформація про те, що без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт/доручення тощо, не відповідає дійсності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України