Авторські статтіДуховне

Заклики Папа Франциска про торгівлю людьми та олімпійське перемир’я

Наприкінці загальної аудієнції у середу, 7 лютого 2018 р., Папа Франциск звернувся із закликом з нагоди Всесвітнього дня молитви й призадуми проти торгівлі людьми, що відзначається 8 лютого, в день літургійного спомину святої Джузеппіни Бакіти. Тема цьогорічного відзначення звучить: «Міграція без торгівлі людьми. Так свободі! Ні торгівлі людьми!».

«Маючи мало можливостей користуватися законними каналами, чимало мігрантів вирішують ризикнути, використовуючи інші шляхи, на яких їх підстерігають зловживання різного характеру, експлуатація та зведення у рабство. Кримінальні структури, задіяні в торгівлю людьми, використовують ці мігрантські маршрути, щоби приховати свої жертви серед мігрантів і біженців. Заохочую, отже, всіх – громадян та інституції – об’єднати зусилля для запобігання торгівлі людьми та забезпечення жертвам захисту й допомоги. Молімося всі за те, щоб Господь навернув серця торгівців людьми (що за огидне слово!) й дав надію на повернення свободи тим, які страждають від цього ганебного лиха», – закликав Святіший Отець.

Папа також скерував свою думку до Пхенчхану в Південній Кореї, де в п’ятницю, 9 лютого, відбудеться відкриття XXIII Зимових олімпійських ігор, в яких братимуть участь 92 країни.

«Традиція олімпійського перемир’я, – сказав Святіший Отець, – цього року набирає важливого значення: делегації обох Корей пройдуть разом під одним прапором та змагатимуться, як одна команда. Цей факт пробуджує надію на світ, в якому конфлікти вирішуються мирним шляхом діалогу та у взаємопошані, як цього навчає також і спорт», – сказав він.

Глава Католицької Церви привітав МОК, спортсменів, владу й народ Корейського півострова. «Всіх вас супроводжую своїми молитвами, підтверджуючи зобов’язання Святого Престолу підтримувати кожну слушну ініціативу на користь миру та зустрічі між народами. Нехай же ці олімпійські ігри стануть великим святом дружби й спорту! Нехай же Бог благословить вас і оберігає!» – побажав Папа.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України