Авторські статтіФотогалерея

Іспанський фестиваль “Томатіна – битва томатами” у фотографіях

“31 серпня 2017 року! Надіньте свої бойові окуляри і стару футболку, тому що сьогодні буде битва. Будуть гарматні снаряди. І вулиці стануть червоними … від 160 тонн розбитих стиглих помідорів!” – такі заклики до участі в томатній битві звучали в тій самий день на вулицях іспанського міста Буньоль.

В ту середу 20 000 людей з усього світу зібралися в одному місці для участі у щорічному фестивалі “Томатіна”.

Через 72 роки після проведення першого фестивалю (який, як кажуть, став результатом суперечки між двома місцевими жителями), “La Tomatina” перейшла в статус квиткового заходу для кращого управління незліченними масами людей, які хотіли б взяти участь у цій томатної війні. І це зрозуміло, адже в Буньолі іноді обирають до 40 000 туристів! Важко повірити, що слава цієї маловідомої місцевої традиції рознеслася по всьому світу завдяки туристам, випадково побували на цьому святі.

Як же проходить сама битва?

Муніципалітет привозить тонни помідорів в якості “снарядів”. Потім лунає звук вибуху петарди, і всі навколо починають атакувати один одного помідорами.

Битва триває одну годину і знову завершується звуком петарди, але за цей час “томатні солдати знищують близько 150 тонн помідорів.

Після завершення битви учасники продовжують розважатися: грає музика, виступають вуличні актори, всюди продається багато м ясних страв.

Варто відзначити, що у даного заходу існують деякі правила для забезпечення безпеки людей, а саме:

  • кидатися можна тільки помідорами, і вони повинні бути розчавлені до того, як ними почнуть кидатися (в іншому випадку помідор може завдати чималу травму людині);
  • петарди сигнальні визначають старт і фініш битви, до її початку і після завершення кидатися томатами заборонено;
  • не можна рвати одяг на інших учасників;
  • слід дотримуватися дистанції з вантажівками, перевозять томати.

Такого роду захід так чи інакше призвело до суперечливих думок про доцільність його проведення.

Так в 2016 році, коли на фестиваль було витрачено кількість томатів, дорівнює 80% щорічного врожаю Нігерії, його навіть стали називати “Томатної Еболой”.

Тим не менш мер міста пояснив каналу ВВС: “Помідори “La Tomatina” були в основному гнилими. І це зрозуміло, адже кращі ми скоріше використли, щоб зробити новий гаспачо”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.