ЄС|NATO

Заява Путіна обвалила рубль

 Хоча світові ціни на нафту ще не відновили падіння, тимчасово припинене з кінця минулого тижня, проте російський рубль сьогодні несподівано знову почав валитися до твердих валют.

Зокрема, о 13:20 мск курс долара на Московській біржі становив 46,937 руб. / Дол., Що на 3,45 коп. вище за рівень закриття попереднього торгового дня. Курс євро до цього моменту становив 58,84 руб. / євро – на 14,5 коп. вище за рівень закриття попереднього торгового дня.

Офіційний курс долара до рубля виріс на 4,97 коп. і знову піднявся вище психологічно важливої позначки 47 руб. З 20 листопада 2014 курс долара встановлений ЦБ Росії на рівні 47,0294 руб. / дол.

Пішов вниз рубль і на готівковому ринку. За даними «РБК», станом на 15.30 за київським часом середній курс продажу долара в банках зріс до 47,24 руб порівняно з 47,16 на вчора.

У чому ж справа? Чому російський рубль знову став падати, якщо на те немає видимих економічних причин?

Думаю, причина полягає у вчорашній заяві російського президента Путіна! Якого, як відомо, обожнює переважна більшість росіян (понад 80%).

Рішення ЦБ РФ про перехід до плаваючого курсу – єдино правильне, заявив учора Путін. «Маючи на увазі однобокість нашої економіки – про це треба прямо говорити, подальше падіння цін на енергоносії тисне на курс, і він (рубль) продовжує дешевшати по відношенню до долара і до євро. Це неминуча річ », – пояснив Путін.

Російський народ, російські бізнесмени і банкіри почули вчора цю думку їх улюбленого президента і зробили відповідні висновки – рубль сьогодні знову почав падати.

До речі, іноземці теж не особливо оптимістичні стосовно до російського рубля і російської економіки. Оскільки кредитно-дефолтні свопи (CDS) для Росії продовжують підвищуватися останнім часом, оновлюючи все нові антирекорди. Згідно з даними Deutsche Bank, на 17 жовтня вони склали 304 пункти (на 14 листопада було 296 пунктів). Це – нове рекордне значення за останні п’ять років! І це  означає ще більше подорожчання зовнішніх кредитів для Росії.

Джерело: Экономика от Пророка

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.