Авторські статтіДіаспора

Офіційний представник МЗС РФ Захарова: Чехію не звинувачуємо, але її потенціал відомий

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова докладно розповіла на брифінгу про можливу роль Чехії в отруєнні колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки.

Нагадаємо, Марія Захарова заявила, що найбільш ймовірними джерелами походження речовини типу «Новачок» можуть бути Чехія, Словаччина, Великобританія, Швеція і, можливо, США.

«Нас запевнили, що Росія не звинувачує Чехію та інші держави, а лише вказує на те, що хімічні речовини можуть виробляти й інші названі країни. Чехія в свою чергу пояснила, що мова може йти лише про створення протиотрути і захисту від подібних отрут», — наголошується в тексті заяви чеського МЗС, опублікованого після виклику для роз’яснень посла Росії Олександра Зміївського.

29 березня Марія Захарова заявила наступне: «Прагу ніхто ні в чому не звинувачував, не звинувачує. Ніяких звинувачень на відміну від британських колег ми ніколи не висуваємо. Ми лише говоримо про те, що навіть у медіапросторі — це не пропаганда, не російські ЗМІ, це чеські видання — існує велика кількість матеріалів, що підтверджують потенціал Чехії в галузі хімічних досліджень. Це просто необхідно враховувати».

«Розробка під умовною назвою «Новачок» велася у Великобританії, США, Чехії та Швеції. Досягнуті цими країнами результати по створенню нових отруйних речовин цього типу відображені більш ніж в 200 відкритих джерел країн НАТО. У Вишкові працює центр НАТО по захисту від зброї масового ураження», — сказала Захарова.

Вона підкреслила, що НАТО має потенціалом хімічної промисловості Чехії та її досягненнями у сфері захисту від хімічної зброї. Марія Захарова також нагадала про чеських дослідженнях у часи існування Варшавського договору. За її словами, чеська армія допомагала усунути наслідки використання хімічної зброї в Кувейті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України