Політика

Захарченко отримав несподіваний удар за захоплення підприємств на Донбасі

Захарченко получил неожиданный удар за захват предприятий на Донбассе

У Росії дали зрозуміти, що вугілля з окупованого Донбасу купувати не будуть

Як відомо, після місяця блокади з боку України окупованих територій ватажки ОРДЛО Плотницький і Захарченко заявили про «націоналізацію» українських підприємств та їх переорієнтації на ринок РФ.

Проте розслідування російських ЗМІ показує, що навіть у разі наполегливих прохань Кремля великий бізнес РФ стане уникати закупівель вугілля з ОРДЛО. По суті, це означає, що не влаштовуючи фізичної блокади, Росія домоглася її економічного варіанту. Тобто вугілля “застрягне” на окупованій частині Донбасу.

Авторитетне видання «Комерсант» поцікавилося думкою експертів і представників великого російського бізнесу про можливості співпраці з невизнаними «республіками», і зробила невтішні для останніх висновки. В якості основних партнерів підприємств окупованого Донбасу можуть виступати російські вугільники і металурги.

На думку видання, більшість російських великих вугільних компаній не захочуть потіснитися з внутрішнього ринку, щоб допустити на нього вугілля з Донбасу. Цей ринок і так ледве досяг хисткої рівноваги. Маса «своїх» шахт вимушено працює на мінімальній навантаженні. Продавати вугілля з Донбасу під поглядом російського знову ж таки, ніхто не стане. Експерти запевняють, що будь-який фахівець «по запаху» визначить, де добувалася продукція.

Металургійні комбінати Росії не зацікавлені купувати луганський антрацит з кількох причин. По-перше, він не краще місцевого. По-друге, всі компанії торгують своїми акціями на світових біржах, того не бажають потрапляти під санкції. Навіть заощадивши на придбання більш дешевого «санкційного» вугілля, вони можуть набагато більше втратити. Ризик для них не виправданий.

Таким чином, ніхто з «великих гравців» в Росії не стане зв’язку язуватися з Донеччиною. Трейдерами можуть виступити хіба що дрібні фірми, які не виходять на західні ринки, тому репутаційні ризики для них несуттєві. Але такі компанії не зможуть вирішити проблему збуту продукції і постачання сировини в ОРДЛО.

Такий стан якщо і не можна називати блокадою в прямому сенсі, але воно не дуже-то відрізняється від ситуації на лінії розмежування. По суті, незабаром після гучних заяв ватажків бойовиків російське видання вказало на високу ймовірність економічної блокади з боку РФ. Причому, якщо в Кремлі попросять «підставити плече», то приватного бізнесу доведеться шукати шляхи для того, щоб піти від такого тягаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України