Новини

Загальна інформація про рідини для електронних сигарет

Основною відмінністю електронної сигарети від «звичайної» є відсутність в «електронній» процесів горіння. Саме з цієї причини використання електронних сигарет не пов’язане з надходженням в організм смол і канцерогенних речовин, які завдають найбільшої шкоди здоров’ю курця.

Насичення організму парильника / вейпера (користувача електронної сигарети) нікотином відбувається в процесі вдихання «пару», в який перетворюється рідина для електронних сигарет.

Англійською мовою рідина для електронних сигарет називається «e-liquid» (електронна рідина), в форумному середовищі частіше вживається слово «juice (сік). Рідина для електронних сигарет зазвичай називається «рідиною». Так що не дивуйтеся, зустрівши це слово 🙂.
Почнемо з найпростіших питань: «Якими бувають рідини для електронних сигарет?» і «Чим відрізняються рідини для електронних сигарет?».

По-перше, рідини для електронних сигарет відрізняються вмістом нікотину. Курцям це зрозуміло за аналогією з традиційними сигаретами. Є «суперлегкі», «легкі», «середні», «міцні» і ще якісь проміжні характеристики. Так само з рідиною для електронних сигарет. Тут «міцність» теж визначається вмістом нікотину. Цей показник звичайно характеризується кількістю міліграмів нікотину на один мілілітр рідини для електронних сигарет.

У різних виробників цей показник може відрізнятися, але в більшості випадків зустрічаються рідини «міцністю» 6, 12 і 18 мг. Іноді 8, 11 і 18 мг. Такі рідоти приблизно відповідають легким, середнім і міцним сигарет. Також в асортименті багатьох виробників присутні рідини, що містять 0 (нуль) і 24 мг нікотину.

«Нулівка» використовується або «балующіміся» користувачами, або нею розбавляють більш «міцніга» рідина, наприклад, щоб з 6 мг зробити 3 мг (це буде аналог «супер-легких» сигарет). Рідини міцністю 24 мг дозволяють отримати відчуття, схожі з використанням сигарил або «міцних» сигарет начебто Captain Black.

По-друге, рідини для електронних сигарет відрізняються смаками. І це, мабуть, найбільш незвичне для користувачів, що переходять з традиційних сигарет на електронні. Щоправда, не одразу вдається зрозуміти і звикнути до того, що можна «палити» не тільки «тютюнові» смаки, але і фрукти-ягідки і навіть «барбарис», або «кока-колу» 🙂 .

Тут відразу треба бути готовим ось до чого:

– назва рідини для електронних сигарет (особливо це актуально для тютюнових смаків) в більшості випадків має мало спільного з типом і маркою сигарет, на які натякає назва. Тобто, побачивши в назві рідини слова, що перегукуються з маркою знайомих сигарет, не варто очікувати, що смак буде хоча б віддалено схожим. Крім того, смаки однойменних рідин від різних виробників теж будуть суттєво відрізнятися;
– смакове сприйняття у різних користувачів – дуже різниться. Тому спиратися на чужі смакові враження – не варто. Треба пробувати самому і вибрати найбільш вподобаний.

І, по-третє, використовувані в рідинах для електронних сигарет ароматизатори відрізняються не тільки смаками. Також вони бувають натуральними («органічними») і штучно синтезованими.

Ось саме з цього питання можливо величезна кількість спекуляцій, особливо з боку продавців «елітних» рідин. Зрозуміло, що натуральні продукти (по ідеї) – краще штучних. Проте не забуваємо, що вже давно в харчовій промисловості багато характеристики продуктів харчування не випливають з властивостей вихідної сировини, а створюються штучно за допомогою добавок. І хоча ці добавки і синтезовані штучно, вони не є шкідливими для споживача.

Так само і з електронними сигаретами. У більшості випадків ароматизатори для електронних сигарет проводяться за тими ж технологіями, що і харчові ароматизатори. Тому, коли подібні ароматизатори допустимо «є», то нічого поганого не станеться, якщо ними «дихати».

«Органічні» рідини для електронних сигарет зазвичай коштують дорожче. Так, смак у них може істотно відрізнятися від «штучних». Але не факт, що конкретному користувачеві він здасться більш приємним. Суб’єктивне сприйняття «натуральних» рідин як більш смачних пояснюється не їх «органічним» походженням, а багатокомпонентністю смаків (зазвичай це досить багатий смаковий коктейль). Що не пов’язано з природою походження інгредієнтів, а лише наслідок кращої роботи фахівців, які підбирали поєднання смаків.

Тому не забуваємо про «фломастери». Пробуємо і робимо власні висновки.

Отже, ми визначилися з тим, чим відрізняються різні рідини електронних сигарет. Тепер з’ясуємо, що в них спільного.

Спільним у рідинах для електронних сигарет є їх основні інгредієнти. Вони однакові для ВСІХ рідин від будь-якого виробника.

Склад рідини для електронних сигарет такий:

пропіленгліколь (традиційне скорочення PG);
гліцерин (традиційне скорочення VG);
дистильована вода (традиційне скорочення AD).

Зазначені інгредієнти широко застосовуються в фармакології, косметології та кулінарії. Кожному з них присвячені окремі статті в Вікіпедії, при бажанні там можна прочитати докладну інформацію.

Пропіленгліколь використовується в якості основного «носія» смаку. Багато використовувані в домашній кулінарії рідкі ароматизатори виготовлені саме на основі пропіленгліколю.

Гліцерин необхідний для утворення візуально помітного і органолептично відчутного пара (щоб було схоже на сигаретний дим).

Дистильована вода використовується для розведення рідоти, щоб густа суміш пропіленгліколю та гліцерину придбала достатню для використання плинністю. Занадто густу рідину з пляшки капати незручно, і інтенсивність подачі по фитилям страждає.

Процентне співвідношення основних інгредієнтів може відрізнятися. На сьогоднішній день існує три основних «стандартних» співвідношення:

Traditional (традиційне): PG 55% + VG 35% + AD 10%;
Ice Blade (крижаний клинок): PG 95% + AD 5%;
Velvet Cloud (оксамитове хмара): VG 80% + AD 20%.

«Традиційне» (Traditional) співвідношення компонентів називається традиційним, оскільки підходить практично для всіх випарників. Таке собі середньо-оптимальне співвідношення смаку і пару.

«Крижаний клинок» (Ice Blade) – взагалі не містить гліцерину. Пар від такої рідини теж є, але він дуже «сухий». Подібна рідина часто викликає ефект покашлювання (оскільки відчуття від використання не дуже приємні). Зазвичай такий склад використовують люди з індивідуальною непереносимістю гліцерину. Інших причин використання такого співвідношення інгредієнтів, власне, й немає.

«Оксамитова хмара» (Velvet Cloud) – протилежність Ice Blade. Багато пари з погано передаються смаком. Теж практично не використовується. Хіба що любителями «пускати хмари пари», зображуючи їх себе дим-машину 😉 . Несмачно, зате ефектно…

Крім «стандартних» також існує чимало рецептів, в яких використовується більше, ніж у традиційному, вміст гліцерину. Наприклад, польський виробник Inawera виробляє Power Smoke Baza: PG 50% + VG 41% + AD 9%. Багато користувачів, які виготовляють рідина для електронних сигарет самостійно (так званий «самозамес»), також його використовують.

Напевно, шановні читачі, ви помітили, що вищевказані «рецепти» в сумі своїх компонентів дають 100%? Але адже в рідини для електронних сигарет як мінімум ще містяться нікотин і ароматизатор. Точно!

Справа в тому, що достатнім для більшості рідин є зміст ароматизатора, рівне 2-3-4% (в окремих випадках до 8%). Практично всі використовувані ароматизатори виготовляються на основі пропіленгліколю, тому їх вплив на характеристики рідини можна не враховувати.

Це ж справедливо і для нікотину. Нікотин зазвичай розчиняється в пропіленгліколі або гліцерині. При змішуванні компонентів обсяг «носія» просто враховується в обсязі відповідного інгредієнта.

Оскільки зараз ми вже володіємо достатнім початковим уявленням про електронній сигарети і рідини для електронних сигарет, пропоную відвідати інтернет-магазин Smart Smoke, на сторінці якого http://smartsmoke.com.ua/zhidkosti-dlya-elektronnyh-sigaret/ ви можете обрати різні рідини для електронних сигарет.  Це дозволить в достатній мірі розібратися з суб’єктивними відчуттями, що виникають при використанні електронних сигарет.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України