ЄС|NATO

Зафіксовано 335 випадків сальмонельозу в ЄС, які пов’язані з курячим м’ясом

Вважається, що саме курка, що використовується в кебабах, є джерелом небезпечного спалаху сальмонели, який зараз поширився по всій Європі.

Спалах сальмонели, пов’язаний з курячим м’ясом, тепер охопив усю Європу. Як підтверджує орган охорони здоров’я ЄС ECDC, із січня по 24 жовтня було зареєстровано 335 підтверджених випадків із 15 європейських країн та США. За їхніми даними, у Німеччині цього року було зареєстровано 18 подібних випадків. Австрія повідомила про 31 випадок. У Каринтії помер чоловік.

Найбільш ймовірним джерелом спалаху, до якого входять три різні групи Salmonella Enteritidis ST11, вважається куряче м’ясо, яке є основним інгредієнтом, у тому числі кебабів.

Аналіз є спільною оцінкою Стокгольмського відомства та Європейського продовольчого управління EFSA. Оскільки джерело зараження не було ідентифіковано, цілком імовірно, що в ході цього спалаху, що охопив кілька країн, виникнуть нові випадки, заявили в ECDC.

Бактерії, аналогічні тим, що викликали спалах, були виявлені у зразках курячого м’яса та курячих кебабів, повідомили ці два відомства ЄС. Інформація щодо відстеження показала, що заражені сальмонелою продукти поширювалися кількома польськими продовольчими компаніями. Торгові зв’язки передбачають наявність одного або кількох найпоширеніших джерел забруднення в Австрії, Данії та Італії.

Сальмонела може викликати такі симптоми, як діарея, лихоманка та спазми шлунка, і є однією з найпоширеніших інфекцій харчового походження. Немовлята, маленькі діти, люди похилого віку і люди з ослабленою імунною системою потенційно сприйнятливі до більш важких наслідків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України