Війна РФ проти України

ЗАЕС знову підключили до української енергомережі

ЗАЕС знову почала отримувати електроенергію безпосередньо з української мережі після відновлення однієї з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередач, інформує прес-служба МАГАТЕ.

Зазначається, що відновлена ​​лінія 750 кіловольт знову забезпечує ЗАЕС електроенергією, яка необхідна для охолодження реактора та інших функцій безпеки.

Після повторного підключення основної лінії 16 вересня три резервні лінії електропередачі знову знаходяться в резерві. Три інші основні зовнішні лінії електропередачі 750 кВ, які були втрачені раніше під час конфлікту, залишаються відключеними.

Усі шість реакторів ЗАЕС, як і раніше, перебувають у стані холодної зупинки, але їм необхідне харчування для забезпечення основних функцій безпеки.

Надійне електропостачання від мережі за межами майданчика та системи резервного електропостачання необхідні для забезпечення ядерної безпеки та запобігання ядерній аварії, навіть коли реактори більше не працюють.

Мер Енергодару Дмитро Орлов у телеграм повідомив, що Енергоатом забезпечив ЗАЕС найнеобхіднішими запчастинами, матеріалами та дизельним паливом.

У повідомленні йдеться, що колона з 25 вантажівок, пройшовши ворожі блокпости, дісталася Енергодару. Компанія забезпечила доставку насамперед необхідних запчастин для ремонту пошкоджених ліній електропередачі та енергоблоків Запорізької АЕС, яку продовжують тероризувати російські окупанти.

Нагадаємо, у Відні МАГАТЕ ухвалило резолюцію і офіційно закликало Росію вивести війська з території ЗАЕС. Водночас РФ відмовляється вивозити військову техніку та армію, заявляючи, що на станції нібито знаходиться лише охорона.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України