Забудовники спрогнозували зростання цін на квартири в Празі

В кінці минулого року покупці нових квартир в Празі платили за один квадратний метр в середньому 71 567 крон. Це на 19,5% більше, ніж у грудні 2015 року. При цьому у міжквартальному порівнянні празькі новобудови подорожчали на 2,9%. Таку статистику в середу спільно представили найбільші столичні девелопери Skanska Reality, Central Group і Trigema.

Експерти пов’язують зростання середньої ціни зі збільшенням попиту, який у свою чергу можна пояснити загальним поліпшенням економічної ситуації і низькими іпотечними ставками. У 2016 році девелопери продали в Празі 6 650 квартир — приблизно на 7% більше, ніж роком раніше. Їх загальна вартість склала 31 млрд крон (зростання на 39%).

Не меншу роль зіграло зміщення балансу між попитом і пропозицією. Після економічної кризи 2008 року на столичному ринку вінік надлишок квартир, в останні роки настав рівновагу, а тепер розпроданий навіть «неліквід» і забудовники говорять про прийдешній дефіцит. Актуальна пропозиція новобудов за рік скоротилося на 27% і сьогодні становить близько 4000 квартир.

Нерадісну перспективу підтверджують і офіційні дані Чеського статистичного управління. Згідно з ним, з січня по листопад минулого року у Празі почалося будівництво лише 879 нових квартир. Це на 72,7% менше, ніж за аналогічний період 2015 року. Компанії скаржаться на празькі влади, які затягують процес видачі дозволів на будівництво.

«Із-за бюрократичних зволікань забудовники не встигають виводити на ринок нові фрази об’єкти, що підстьобує ціни. У підсумку житло в Празі поступово стає доступним лише невеликої категорії людей. Ми очікуємо, що в нинішньому році ціни виростуть ще мінімум на 5%», – заявивши порталу iDNES глава Central Group Душан Куновски.

За словами директора компанії Skanska Reality Наді Птачковой, на зростанні цін також позначився дефіцит доступних квартир на околицях міста. У місцях з гарною транспортною доступністю новобудови за два роки подорожчали на 34%.

Девелопери також поділилися своїми очікуваннями на 2017 рік. Згідно з їхнім прогнозом, кількість реалізованих квартир залишиться приблизно на тому ж рівні (6500), а від ціни зростуть на 5-10%.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh