Право

Заборона на виїзд: що робити та куди звернеться, якщо не пускають на кордоні

Через військову агресію росії в Україні запроваджено військовий стан та загальна мобілізація, що обмежує можливість виїзду з країни лише для деяких груп чоловіків. Навіть ті, хто має право на легальне перетинання державного кордону, можуть зіткнутися з певними труднощами.

У разі відмови прикордонників дозволити виїзд, людина не зможе оскаржити рішення усно, як попередила адвокат та юрист із Аrio Law Firm, Надія Грищенко, у коментарі для видання “Факти”.

Вона пояснила, що відмова має бути оформлена письмово, у формі рішення прикордонної служби.

За чинним законодавством існують два варіанти оскарження відмови: подання скарги до головного органу Державної прикордонної служби, який видав рішення, або подання позову до окружного адміністративного суду з вимогою визнання дій представників прикордонної служби незаконними. Строк для подання скарги до Державної прикордонної служби становить 30 днів з моменту отримання рішення, і не потрібно сплачувати збори за розгляд.

Однак Надія Грищенко зазначає, що цей спосіб оскарження не завжди ефективний і радить одразу звертатися до суду. Термін для подання скарги до суду складає шість місяців з моменту отримання рішення, потрібно сплатити судовий збір, а процес розгляду справи може тривати два місяці.

Крім того, слід враховувати ще один місяць, щоб рішення суду набуло чинності. Необхідно також врахувати можливість оскарження рішення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України