ЄС|NATO

За в’їзд до ЄС доведеться платити: названо суму і коли почнуть працювати нові правила для українців

Навесні 2025 року для українців і громадян інших безвізових країн почне працювати система ETIAS. Згідно з ухваленим законом, за в’їзд до ЄС доведеться платити 7 євро (319 грн за нинішнім курсом). Платіж діятиме протягом трьох років.

Також з листопада 2024 року запрацює система EES, яка замінить ручне проставлення штампів у паспортах на автоматизовану реєстрацію.

“Ми плануємо, що ETIAS буде готова до введення в експлуатацію навесні 2025 року”, – заявила речниця Європейської комісії Аніта Гіппер.

Так, перед кожною поїздкою до країн ЄС українці повинні будуть пройти попередню реєстрацію в системі ETIAS, сплативши збір у розмірі 7 євро (319 грн). Цей дозвіл буде дійсним протягом трьох років і дасть змогу багаторазово в’їжджати до країн ЄС протягом цього періоду без необхідності повторної оплати.

Система EES реєструватиме ім’я мандрівника, його біометричні дані, дату і місце в’їзду та виїзду. Усі ці дані зберігатимуться в електронній базі протягом трьох років після кожної поїздки. Це нововведення допоможе спростити процедури на кордоні, прискоривши проходження паспортного контролю.

Аніта Гіппер зазначила, що для системи в’їзду-виїзду більше не буде ручного паспортного контролю, що прискорить процес перевірок на кордонах. Європейська комісія очікує декларацію готовності країн-членів ЄС до запуску системи EES на початку вересня 2024 року. Це підтвердження необхідне для офіційного запуску системи, яка кілька разів відкладалася через необхідність додаткового фінансування та технічного вдосконалення.

Рішення про запровадження нової системи Євросоюз ухвалив ще 2016 року, а 2018 року Європарламент затвердив законодавство, що встановлювало параметри роботи ETIAS. Спочатку запуск системи планували на 2022 рік, але через різні обставини, включно з пандемією COVID-19, ці дати неодноразово переносили.

Після введення в дію систем EES і ETIAS, в’їзд українців до ЄС за біометричним паспортом залишиться можливим, але тільки за умови попередньої реєстрації та сплати збору. Це нововведення може стати додатковим кроком на шляху до посилення безпеки в Європі, а також спрощення процедур контролю на кордонах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України