Нещодавно внаслідок поглибленої оцінки людських і професійних якостей Академічний сенат присвоїв ректорові прокатедри Святої Софії Міжнародну нагороду за прагнення до втілення в життя благородних ідеалів та життєвих цінностей.
Премія, заснована 2005 року, виокремлює особливі людські здобутки, покликаючись на діяльність та заповіти святого Івана Павла II. Її головна мета — відзначення особистостей зі світу Церкви, інституцій, політики, культури, професій та мистецтва, які в особливий спосіб відстоюють захист і просування святості життя в гармонії із християнськими принципами Католицької Церкви.
«Відразу після смерті Святішого Отця ми з групою друзів із хвилюванням пригадували слова, що містяться в листі, з яким Іван Павло II звернувся до всіх вірних перед початком Ювілею 2000 року: „Всім тим, хто із пристрасною відданістю шукає нових прозрінь краси, щоб дарувати її світові“, — діляться своєю метою та задумом організатори, — саме в той момент ми вирішили заснувати премію, яка би виходила за межі територіальних кордонів і відзначала людей, що впродовж життя присвячують себе поширенню принципів Магістеріуму та соціальної доктрини Католицької Церкви, спрямованої на захист святості кожної людини».
Як відомо, з початком війни в Україні спільнота патріаршого прокатедрального собору Святої Софії одразу організувала потужний фронт підтримки українців як в Римі, так і в Україні. Парафіяльна спільнота на чолі з душпастирями та спільно з волонтерами невтомно працює, збираючи та надсилаючи сотні тонн допомоги в різні міста України, що найбільше страждають від жорстокої війни, а також всіляко підтримують вимушено переміщених осіб у Римі, надаючи матеріальну, юридичну, психологічну та духовну допомогу.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами пресслужби Товариства «Свята Софія»