За водієм чи у хвості? Як обрати найбезпечніше місце у транспорті

Які місця у транспорті є найбезпечнішими і що робити, щоб уберегти життя у надзвичайній ситуації

Де найбезпечніше сидіти у громадському транспорті: метро, автобусах, маршрутках, літаках? Чи багато хто з нас при посадці у транспорт обирає безпечні місця, а не керується комфортом?, передабть Факти ICTV

Щорічно у світі розбиваються тисячі транспортних засобів. До речі, автомобілі є транспортом, який найчастіше потрапляє у ДТП, а ось літак, незважаючи на те, що більшість людей бояться його краху, потрапляє в аварії рідше за решту транспортних засобів.

Лише за 2017 рік на дорогах загинули 1996 українців і 21 957 осіб отримали травми.

Тому потрібно знати, які місця у транспорті є найбезпечнішими, щоб, у разі непередбаченої ситуації, уберегти себе.

Літак

Єдиної думки щодо безпечних місць у літаку немає.

Але більшість дослідників вважають, що вони розташовані біля аварійних виходів. Це пояснюється тим, що більшість аварій відбуваються при зльоті чи посадці, тому шансів вибратися з літака у тих, хто зайняв там місце, більше.

Цікавий факт:

Allianz Global Corporate & Specialty за 60 років порівняли кількість жертв авіакатастроф в залежності від того, де знаходилися місця в салоні літака.

Найвищий відсоток пасажирів, що вижили був у хвостовій секції салону – 69%, секція над крилом – 56% тих, що вижили, як і в секції економ-класу перед крилом. У передній секції салону, де зазвичай розміщується бізнес-клас і перший клас, середній відсоток тих, що вижили, склав 49%.

Місця у хвостовій частині є найбезпечнішими, оскільки при невдалій посадці вони відчувають найменші навантаження, а на ніс лайнера доводиться найсильніший удар при зіткненні з землею.

Для того, щоб зберігти життя під час надзвичайної події у літаку, не можна діяти з особистих міркувань, потрібно точно виконувати команди, які надає екіпаж судна.

Автотранспорт

В автобусах найкраще сідати у центрі і на ряду, який ближчий до зустрічної смуги. Крім того, небажано сідати на задніх сидіннях, у разі, якщо автомобіль зачепить ззаду.

Також не варто сідати на перших двох рядах, оскільки під час аварії часто пасажирів зачіпає уламками і предметами, які влітають через лобове скло.

Евакуація з автобуса або мікроавтобуса починається лише тоді, коли закінчено перекидний рух, корпус автобуса стабілізувався, і Ви можете визначитися з напрямком евакуації.

У момент перевертання, зісковзування або завалювання на бік у наземному транспорті розташуйтеся стійко щодо того місця, де Ви сидите: упріться ногами і руками.

Розмістившись так, щоб максимально огинати контури сидіння спиною, поперековою, стегновою і сідничною частиною тіла.

У тролейбусі найбезпечніші місця знаходяться у правому ряду біля проходу (у разі правостороннього руху), оскільки зустрічний потік транспорту рухається зліва, а тому і шансів постраждати менше.

Також безпечними вважаються місця в середині салону, розташовані спиною по ходу руху.

Небезпечні місця: не варто сідати біля вікон і дверей, щоб не постраждати від уламків скла.

У легковому авто найкраще сідати на задньому сидінні за водієм і в центрі, оскільки ця частина машини при аварії “лоб в лоб” найменше піддається деформації.

А от не варто сідати поруч з водієм, бо при зіткненні він рефлекторно спробує ухилитися, і тоді в небезпеці опиниться той, хто сидить поруч.

Потяг

Небезпечні місця знаходяться у напрямку руху, оскільки при різкому гальмуванні з них більше шансів впасти.

Якщо ж ми говоримо про вибір вагона, вам краще зупинитися на тому, що розташовується в середині.

Найнебезпечнішими вважаються перші два вагони від голови поїзда (зімнуться при ударі “в лоб” і зійдуть з рейок) і хвостовій (сильно постраждає, якщо зіткнення відбудеться з ним, він не захищений локомотивом або багажним вагоном).

Що стосується вибору місця, то в купе обирайте полиці, розташовані в напрямку руху поїзда, щоб при ударі сила інерції притиснула вас до стінки, а не скинула з полиці.

Корабель 

Найбезпечніші місця в кораблі – це палуба і каюти, розташовані ближче до неї, оскільки верхня частина корабля йде під воду останньою.

А ось небезпечні місця – це нижні каюти, бо в разі пробоїни, наприклад, їх починає заливати з усіх щілин і вибиратися звідти набагато складніше.

Під час аварії корабля потрібно вибиратися виключно за планом евакуації. Для цього, як тільки зайдете на корабель, ви повинні його обов’язково запам’ятати або сфотографувати, щоб в разі екстреної ситуації, не шукати план авакуації.

Якщо в надувну шлюпку або на пліт доведеться стрибати прямо з борту теплохода, переконайтеся, що на вашому одязі і взутті немає металевих частин, які можуть пошкодити обшивку.

Якщо стрибаєте прямо в воду, краще робити це “солдатиком”, закривши однією рукою ніс і рот, а іншою тримаючись за рятувальний жилет і міцно стиснувши ноги разом.

Дуже важливо триматися організованою групою – збившись до купи, ви зможете набагато довше зберігати необхідне для виживання тепло, і велике скупчення людей краще помітно як з води, так і з повітря.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh