Війна РФ проти України

За трьох пілотів рф Україна повернула 45 українських військових НГУ – захисників і захисниць заводу “Азовсталь” у Маріуполі. Відео

У результаті обміну вдалося визволити з полону ще 45 українських військових НГУ – захисників і захисниць заводу “Азовсталь” у Маріуполі.

Про це в суботу, 6 травня, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Ідеться про полк НГУ “Азов”.

“Додому повертаються 42 захисники та троє захисниць “Азовсталі” з Національної гвардії України. Десятеро військових належать до офіцерського складу, 35 – до рядового та сержантського”, – ідеться в повідомленні коордштабу.

 

 

“Всі вони – нацгвардійці з підрозділу, створеному 9 років тому на азовських берегах”, – зазначив керівник офісу президента Андрій Єрмак.

В обмін на 45 “азовців” Україна віддала трьох льотчиків РФ

“Внаслідок складного переговорного процесу з підконтрольною київському режиму території повернуто трьох російських військовослужбовців – льотчиків ВКС Росії, яким у полоні загрожувала смертельна небезпека”, – йдеться в пресрелізі МО РФ.

За офіційними даними української сторони, чимало зі звільнених сьогодні військовослужбовців мають поранення та серйозні проблеми зі здоров’ям. В Україні їм нададуть всю необхідну допомогу, вони пройдуть реабілітацію та отримають усі соціальні виплати та відповідне грошове забезпечення.

“Визволили, зокрема, учасника вже легендарної “вертолітної” місії ГУР МО з евакуації поранених з “Азовсталі”. Евакуаційний гелікоптер, в якому він перебував, було збито, але воїн зумів вижити. Важко пораненому, йому погрожували так званим “судом”. Тепер військовослужбовець пройде курс лікування та реабілітації”, – ідеться в повідомленні координаційного штабу.

Також із неволі повернулася молода пара, яка побралася на “Азовсталі”.

А ще – медик, який уже потрапляв у полон рашистів після Широкинської операції 2015 року. Тоді він пробув у полоні понад два роки, а після звільнення знову пішов служити. Повторно потрапив у полон, захищаючи “Азовсталь” у Маріуполі.

“Дихає повітрям волі також ветеран афганської війни, 56-річний головний сержант, який отримав поранення на Майдані, пройшов АТО, ООС та відбивав повномасштабну агресію рашистського ворога”, – розповіли в коордштабі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України