У Чехії таксисти вже більше року вимагають від влади заборонити Uber

У Чехії таксисти вже більше року вимагають від влади заборонити Über і Taxify, або зобов’язати ці сервіси працювати за nbvbv ж правилами, що діють для них. Сьогодні таксисти повинні здавати спеціальний іспит для одержання ліцензії, мати в машині таксометр і «шашечки» на даху, а також бути офіційно зареєстровані як приватні підприємці.

Після кількох масових протестів у Празі уряд республіки став на бік таксистів, і зажадало від Uber дотримуватися законодавства. Компанія погодилася, пообіцяла почати платити податки в Чехії і відправити всіх своїх водіїв отримувати ліцензії. Однак ці обіцянки виконуються неспішно, що викликало черговий приступ невдоволення «Об’єднання чеських таксистів» (SČT).

Тепер у справу втрутилося Міністерство транспорту Чехії, яке визнало ідею зрівняти здоровою, але поглянуло на проблему під іншим кутом. Відомство вирішило зняти з таксистів обов’язок складати іспит і працювати по таксометру. Замість нього пропонується використовувати мобільний додаток, аналогічну тим, які сьогодні застосовують Über і Taxify.

Крім того, таксистам, які працюють з диспетчерами (отримують виклики заздалегідь) більше не потрібно буде мати «шашечки» на даху. Такий обов’язок збережеться тільки для тих, хто віддає перевагу підбирати клієнтів на вулиці.

Всі ці пункти містяться в поправках до закону про дорожній рух. Мінтранс представити документ уряду в середу, 27 лютого. У міністерстві впевнені, що старі правила погано працюють в сучасних умовах і шкодять бізнесу.

«Об’єднанню чеських таксистів» законопроект не сподобався. Воно виступає за збереження класичних, перевірених державними органами таксометрів і наполягає, щоб Über і Taxify теж працювали з ним. Організація вважає, що «жоден мобільний додаток не зможе чесно замінити таксометр».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh