Економіка

За рік війни вихід з РФ завершили лише 6% іноземних компаній

Міжнародний бізнес повільно відмовляється від роботи на російському ринку. До березня 2023 року лише 15,3% іноземних компаній, які мали відкриті локальні компанії і отримували виручку в Росії, повністю згорнули діяльність та остаточно покинули ринок РФ, тоді як 33,7% вичікують і 24,3% компаній з іноземними інвестиціями продовжують працювати на ринку агресора без обмежень. Ще 26,7% оголосили про плани згорнути діяльність і вийти з РФ найближчим часом.

Про це йдеться у лютневому моніторингу KSE Institute у рамках проєкту «Самосанкції» про вплив виходу іноземного бізнесу на економіку РФ. Починаючи з цього випуску, команда KSE Institute буде продовжувати надавати оновлену інформацію щомісяця.

Загалом, станом на кінець лютого 2023 року, з російського ринку вийшли компанії з 34 країн і 35 галузей, показавши справжню реакцію на неспровоковану агресію РФ проти України. Станом на 5 березня 2023 року, 201 (6,4% від загального числа) міжнародна компанія повністю припинила діяльність у Росії. За останній місяць до категорії зі статусом «вийшли» додалося 18 компаній. Також, 1197 (38,3% від загального числа) іноземних бізнесів згорнули операції та заявили про намір покинути країну.

Водночас 1225 (39,2% від загального числа) компанії з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 502 (16,1% від загального числа) іноземні бізнеси призупинили нові інвестиції в Росію та продовжують вичікувати.

Згідно з даними моніторингу, 201 міжнародна компанія, що повністю залишила ринок Росії, забезпечувала щонайменше 328,4 тис. робочих місць, їхній річний дохід складав $46,1 млрд, капітал оцінювався у $35,4 млрд, тоді як вартість активів цих компаній сягала $44,1 млрд. Міжнародні бізнеси, що призупинили свою діяльність на російському ринку, мали 258,0 тис. осіб персоналу, річний дохід у розмірі $39,2 млрд, $16,4 млрд капіталу і $31,5 млрд активів.

Складно недооцінити вплив компаній, що вже повністю завершили свій вихід з ринку РФ. У них працювало 23,1% персоналу, зайнятого в іноземному бізнесі, їм належало близько 15,4% активів, 20,3% капіталу інвестованого міжнародними компаніями в Росію, а у 2021 році вони генерували 15,3% від виручки й сплатили $3,3 млрд податків або 13,5% від загальної суми податків іноземних компаній, що на той час працювали у РФ.

Ось список повних «виходів», які KSE Institute ідентифікував за останній місяць: Arconic, Azarga Metals, Campina LLC, Columbus, Daimler Truck, Dentsu Inc., Ejot, Elopak, Freedom Holding, Game Insight, Hines, Hitachi Energy, Iponweb (part of Criteo)¹, Koskisen, Linas Agro Group, Nissan, PHX Energy Services, Resbud, Uponor.

Експерти KSE Institute вкотре відзначають, що менші компанії з нижчими доходами вважають за краще залишатися на ринку Росії, тоді як ті, що мають більший дохід, тяжіють до того, щоб вичікувати, обмежуючи свої інвестиції як виправдання, продовжуючи заробляти та реінвестувати свій прибуток в країні-агресорі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України