Новини з Австрії

За останні 50 років австрійці не були такі песимістичні, як зараз

Австрійці налаштовані негативніше, ніж за останні 50 років. Коронавірус, війна та інфляція — втретє поспіль новорічне питання відзначене сильним зростанням песимізму серед населення.

З 1972 інститут IMAS випускає звіт на рубежі року, в якому фіксується прогноз для австрійців на новий рік. Звіт на 2023 рік говорить чіткою мовою: лише трохи більше одного з чотирьох (26 відсотків) з упевненістю дивляться у майбутнє. На боці скептиків (32%) та небайдужих (35%), навпаки, їх значно більше. Фази такого негативного настрою не було з 1972 року, і, за даними інституту IMAS, впевненість ніколи не була нижчою за 30 відсотків у трьох вимірах поспіль.

Молоде населення є найоптимістичнішою групою: 39% віком від 16 до 34 років впевнені у завтрашньому дні. Аналогічне позитивне ставлення поділяли випускники середніх шкіл чи університетів, причому кожен третій (34 відсотки) висловлював оптимізм. Найбільш стурбовані люди старше 60 років (47 відсотків) та ті, хто закінчив обов’язкову школу (44 відсотки).

Хоча пандемія коронавірусу була найбільшою проблемою за останні два роки, зараз інфляція викликає у більшості біль голови. 42% скептиків та 52% стурбованих причиною свого настрою назвали інфляцію. Це ставить його далеко попереду невпевненості/страху майбутнього чи війни/війни в Україні.

Третина населення намітила цілі на новий рік, причому більшість із них хочуть більше займатися спортом (45 відсотків), харчуватися здоровішою їжею (43 відсотки) і краще дбати про себе (42 відсотки). 37 відсотків хочуть приділяти більше часу сім’ї та друзям, 31 відсоток хочуть бути більш економними, а 23 відсотки хочуть схуднути. П’ята частина вирішила кинути палити.

У Новий рік чверть опитаних хотіли б здоров’я собі та своїм близьким. П’ята частина сподівається, що їхня особиста життєва ситуація складеться позитивно, а по 16 відсотків мріють про мир чи припинення війни в Україні та припинення інфляції. Дев’ять відсотків хочуть жити, як до коронавірусу, шість відсотків хотіли б політичних змін чи зміни уряду, і лише два відсотки включили до свого списку бажань захист довкілля та клімату чи боротьбу зі зміною клімату.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України