Війна рф проти України

За останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допущено 7 зразків БПЛА українського виробництва

Докладніше (тут – bit.ly/3uzWn8C) про це та інше розповідає Міністр оборони України Резніков Олексій:

У публічному просторі багато інформації про вражаючі результати застосування важкої зброї натівських зразків нашими воїнами. Це – видима частина змін, які відбулися у секторі оборони впродовж року.

Поряд з цим є ще один вимір, де триває системна робота для підвищення спроможностей ЗСУ. Він менш наочний, але не менш важливий.
Йдеться про цифрову трансформацію нашого війська, а також зміну правил у сфері залучення інновацій до потреб оборони.
У цьому плані Міноборони плідно співпрацює з командою Мінцифри на чолі з віце-прем’єром Михайлом Федоровим.
Зокрема, 30 вересня за ініціативою Міноборони Уряд ухвалив Постанову №1097 «Про внесення змін до Порядку постачання озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів під час особливого періоду, введення надзвичайного стану, проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та у період проведення антитерористичної операції».
Завдяки цьому було значно спрощено процедури допуску ОВТ до експлуатації у Збройних Силах. Це вже дало значний ефект, в першу чергу – у сфері БПЛА.
Раніше армія приймала до експлуатації 1-2 зразки БПЛА на рік. Для порівняння: за останні 30 днів до експлуатації в ЗСУ допущено 7 зразків БПЛА українського виробництва.
Для спрощення взаємодії з виробниками створено сайт, де кожен розробник, у якого є готовий продукт, може подати заявку до Міноборони на допуск до експлуатації свого виробу. Офіційний допуск до експлуатації означає, що Міноборони може закупати вироби, а ЗСУ ставити їх у штат.
Раніше ця процедура займала 1,5-2 роки. Сьогодні вона дуже швидка. Головне – щоб виріб мав ТТХ, потрібні для війська.
Зараз на розгляді перебуває ще 19 заявок щодо допуску до експлуатації БПЛА українського виробництва. Ми плануємо ухвалити рішення по ним до кінця року.
Зважаючи, що сьогодні БПЛА закуповує Міноборони за бюджетні кошти, фонд United24 та різні волонтерські організації, фактично кожен розробник, у кого є реальний продукт, може знайти ресурси. Старожили українського ВПК кажуть, що це – революція, щось таке, чого вони не могли уявити.
Так само ми інтенсивно взаємодіємо з міжнародними партнерами.
Нещодавно я провів чергові міжнародні консультації високого рівня, щоб посилити нашу армію на цифровому фронті. І я з оптимізмом дивлюся на результати діалогу.
Адже в процесі обговорення ми спираємося на конкретні досягнення, які мотивують наших союзників. Незважаючи на гарячу фазу війни є очевидний прогрес порівняно з минулим роком.
По-перше, для вдосконалення логістики ЗСУ впроваджується натівська програма Logfas, яка вже активно розгортається до рівня бригад і до кінця року за планом охопить їх усі. Одночасно впроваджено програмне забезпечення «Korovaj» для опрацювання потреб армії. Серед іншого, це забезпечує належну прозорість і контроль над озброєнням та військовою технікою, яку Україна отримує у вигляді матеріально-технічної допомоги.
Скажімо, ми перебуваємо у тісному контакті з американськими партнерами і нещодавно демонстрували результати впровадження вказаних систем. Саме завдяки цьому зберігається безпрецедентний рівень взаємної довіри, а усі спроби ворогів України заблокувати поставки зброї залишаються марними.
По-друге, завершено важливий етап у сфері впровадження автоматизованих систем управління військами.
6 грудня 2022 року я підписав наказ про взяття на озброєння автоматизованої системи Центру оперативного керування (ДКР «Дзвін-АС»). Вийшов своєрідний подарунок до Дня Збройних Сил України.
Адже наші військові надзвичайно зацікавлені в АСУ стратегічного рівня і давно чекають її повноцінного розгортання.
Ця система навесні 2022 року успішно пройшла відомчі випробування, а згодом – державні. Наразі усі формальні процедури завершено, АСУ стратегічного рівня офіційно стала до лав і буде працювати в інтересах Збройних Сил. Далі Генштаб буде приймати рішення щодо параметрів масштабування даної АСУ.
Крім цього Міноборони отримало позитивний висновок експертизи щодо Комплексу спеціального програмного забезпечення «Інтеграційна платформа «Дельта». Це важливий етап формалізації платформи відповідно до затвердженої дорожньої карти. Далі відбудеться цикл офіційних випробувань, за результатами яких прийматиметься рішення про прийняття на озброєння.
Попереду – великий обсяг роботи щодо завершення випробувань та офіційного прийняття на озброєння цілої низки програмних продуктів, що забезпечують ситуаційну обізнаність та управління на оперативному і тактичному рівнях, чи підвищують спроможності окремих видів/родів/сил ЗСУ.
По-третє, з огляду на довгострокові виклики у сфері воєнної безпеки та оборони Міністерство оборони України має стати одним з лідерів цифрового розвитку. Це завдання буде вирішуватись шляхом підвищення компетенцій в оборонному відомстві та Збройних Силах, а також через впровадження політик, які сприятимуть державно-приватному партнерству у цій галузі.
Зокрема, вже започатковано діяльність Центру кібербезпеки Міноборони та воєнної команди реагування на кіберінциденти MIL.CERT-UA. Міністерство виступило одним з ініціаторів та організаторів Національного оборонного хакатону, який відбувся два тижні тому.
Ворог чудово розуміє значення цифровізації. Тому докладає величезних зусиль для дискредитації та зриву цієї роботи в українській армії, як нещодавно відбулося на прикладі програми «Дельта».
В хід ідуть кібератаки, кампанії з дезінформації, «корисні ідіоти» тощо – весь можливий спектр протидії. Це нас не зупинить.
Адже ми зможемо перемогти ворога тільки за рахунок якості сил оборони. Більш досконала логістика і ефективна АСУ впливатимуть на результати бойових дій не менше, ніж десяток MLRS.
Це збереже життя наших воїнів і наблизить перемогу.
Фото ілюстративне
May be an image of outdoors

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України