Натхнення відвідує письменників не лише в екзотичних країнах.
Часто вони пишуть свої найкращі твори, перебуваючи в місцях не настільки віддалених.
Що цілком логічно, адже часу на роздуми у них там хоч відбавляй…
10. Грегорі Девід Робертс “Шантарам”
Грегорі Девід – чоловік, який відсидів у справжній в’язниці за цілком серйозні злочини. Тому, розповідаючи про пригоди свого героя, він насправді має на увазі все те, що пережив сам.
9. Жан Жене “Богоматір квітів”
Тут і злодійство, і колонія для неповнолітніх, і нетрадиційні інтимні стосунки – все разом. Автор що бачив, про те й співає – в основному, звичайно, про своє непросте життя.
8. Микола Чернишевський “Що робити?”
Чернишевський, як відомо, займався політічною діяльністю. За що й був арештований і поміщений в Петропавловську фортецю. Саме там він задавався питанням, яким тепер задаються все навколо: “Що ж все-таки робити?”.
7. Макрsз де Cада “120 днів Содому”
Тут незвично все. І зміст твору, і той факт, що письменник написавши його в Бастилії, і цікавий момент, пов’язаний з тим, що шедевр був написаний на рулоні туалетного паперу.
6. Мігель де Сервантес Сааведра “Дон Кіхот”
Сервантес, скажімо так, витратився. І добре б якщо йшлося про його власних грошах, але то були гроші казенні – довелося сідати у в язницю. Але нудьгувати йому було ніколи, він писав про пригоди настільки улюбленого нами Дон Кіхота.
5. Томмазо Кампанелла “Місто сонця”
Як відомо, філософ був звинувачений в єресі і багатьох інших страшних промовах. Його спочатку катували, а потім кинули в одиночну камеру в язниці. Там-то він свою утопію і написавши. А що ще залишалося робити?
4. Оскар Уйальд “De Profundis”. З глибина. Тюремна сповідь (збірка)”
Оскар, будучи зв’язаний узами шлюбу, перебував в інтимних стосунках з чоловіком, за що жорстоко поплатився. У в язниці він саме на цю тему і розмірковує: міркує про любов і думці суспільства, якого ніхто не питав.
3. Данило Андрєєв “Роза світу”
Автор пишучи свій твір, сидячи у Володимирській в язниці, де з ним сталися свого роду містичні осяяння. У книзі він розмірковує про свободу і світову єдність.
2. Едуард Лимонов “Священні монстри”
Лимонов написавши цю книгу мало не на колінах в слідчому ізоляторі Лефортово. Намагаючись триматися і підбадьорювати себе, він згадував знаменитих людей, які опинилися у схожому становищі – про них і написавши.
1. Томас Мелорі “Смерть Артура”
Мелорі живий у досить скрутний час. Він був лицарем, але, мабуть, не дуже благочестивим, бо нападав на сусідні володіння і навіть обвинувачувався в згвалтуваннях. Загалом, не самий приємний чоловік, але мі просто зобов’язаннями пов’язані подякувати його за прекрасні романи про короля Артура.