За роки війни «Миколаївський бронетанковий завод» передав українському війську понад 400 відновлених, відремонтованих та модернізованих бойових машин, які й зараз використовуються підрозділами Збройних Сил України в районі проведення ООС.
Про це повідомляє Армія Inform.
На початку 2014 року «Миколаївський бронетанковий завод» перебував на межі банкрутства. Сьогодні завод посідає важливе місце в обороноздатності нашої держави. Підприємство належить до бронетанкового кластеру ДК «Укроборонпром», яке спеціалізується на капітальному ремонті та модернізації бойових машин, зокрема БРДМ-2, БТР-70 та БТР-80.
Наразі ДП «Миколаївський бронетанковий завод» завантажено виконанням Державного оборонного замовлення, у рамках якого підприємство проводить роботи з відновлення та модернізації БРДМ-2 (броньована розвідувально-дозорна машина). Ці бронемашини отримають сучасні цифрові радіостанції та навігаційну апаратуру українського виробництва, а також інше нове оснащення. Наприклад, БРДМ-2 знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та призначені для ведення розвідки, супроводження конвоїв, а також слугують для розміщення спеціального озброєння. Машини мають підвищену прохідність, можуть долати водні перешкоди, а також оснащені 14,5-мм та 7,62 кулеметами.
Повний цикл відновлення та модернізації БРДМ-2 триває 21 добу. Під час робіт фахівці заводу проводять цілий комплекс заходів із відновлення бронемашин, під час яких замінюються всі вузли та агрегати, які не відповідають визначеним технічним характеристикам, а також встановлюється нове обладнання. Після цього машини проходять всебічну перевірку всіх систем під час декількох етапів випробувань у присутності самих військових. Все це дозволяє українським військовим ефективніше застосовувати цю машину.
Також ДП «Миколаївський бронетанковий завод» наразі сконцентрований на постачанні українському війську БТР-70Ді. Ці бойові машини оснащуються новими сучасними дизельними моторами виробництва однієї з країн НАТО. Це дозволяє підвищити надійність бронетранспортера, його ходові та експлуатаційні характеристики. Цикл, так би мовити, реставрації та модернізації БТР-70, триває 28 діб.
Окрім того, підприємство розробило ряд модифікацій бронемашин, наприклад, командно-штабну машину БТР-70Ді-02 «Світязь», яка була створена у рамках побудови Єдиної автоматизованої системи управління Збройними Силами України та знаходиться на озброєнні української армії.
ℹ Миколаївський бронетанковий завод заснований в 1948 році, як бронетанкова ремонтна майстерня. Виконував капітальний ремонт танків ІС-2, ІС-3, Т-34, Т-55, САУ-76, бронетранспортерів БТР-40, БТР-152, БТР-60ПБ, БТР-70, БТР-80, розвідувально-дозорних машин БРДМ, виготовляв аварійно-транспортні машини на базі БТР-70.
В 2008—2014 роках рівень завантаження підприємства був недостатнім і на початку 2014 року завод готували до процедури банкрутства.
Станом на середину жовтня 2014 завод почав працювати в три зміни.