ЄС|NATO

З «Укрнафти» виводиться до 50% доходу

  З «Укрнафти» виводиться до 50% доходу. Відповідно, держава на зборах акціонерів 10 жовтня отримала в кращому разі половину від реальних дивідендів. Достеменно відомо, що прем’єр-міністр Арсеній Яценюк був поінформований про цю ситуацію. Про це в статті у DT.UA пише Сергій Куюн, директор ТОВ «Консалтингова група А-95».

На тлі 10% падіння видобутку нафти і 14% зниження чистого доходу показник чистого прибутку в 2013 р. обрушився в 11,5 раза порівняно з 2011 р.

Як йдеться в матеріалах спеціальної групи, яка займалася підготовкою до зборів акціонерів «Укрнафти», «ПАТ «Укрнафта» та її структурний підрозділ НГВУ «Полтаванафтогаз» здійснили в 2012-2014 рр. закупівлю геолого-тематичних робіт у ПАТ «Карпатське управління геофізичних робіт» на загальну суму 2,262 млрд грн.

«На сьогодні органи фіскальної служби проводять досудове розслідування у кримінальній справі по перерахуванню ПАТ «Карпатське управління геофізичних робіт» коштів за геолого-тематичні роботи на користь ТОВ «БК «Гефест Альянс» (субпідрядна організація), яке має ознаки фіктивності», – йдеться в записці, підготовленій департаментом економічної, інформаційної, промислової безпеки та управління ризиками НАК «Нафтогаз України».

За даними з інших джерел, стало відомо, що у 2011-2013 роках «Укрнафта» також отримала збиток у розмірі 1,136 млрд грн від реалізації нафтопродуктів через власну мережу АЗС.

«Секрет успіху так само простий: продажі велися за цінами нижче, ніж закупівельна вартість. Для довідки: всі нафтопродукти для оптової та роздрібної реалізації «Укрнафта» набуває у компаній з орбіти «Привату», – пише Куюн.

Тільки два згаданих приклади – фіктивні витрати і штучні збитки – важать 3,9 млрд грн доходу «Укрнафти» в 2011-2013 рр. Але є ще незрозумілі операції з продовольством, феросплавами, карбамидами, які «Укрнафта» навіщо купує у «приватівських» компаній і згодом експортує в якісь офшори.

«Це також означає, що 50% доходу виводиться з «Укрнафти». Відповідно, держава на зборах акціонерів 10 жовтня отримала в кращому разі половину від реальних дивідендів. Достеменно відомо, що Яценюк був поінформований про цю ситуацію», – пише експерт.

Нагадаємо, 10 жовтня на зборах акціонерів «Укрнафти» було прийнято рішення про виплату 3,8 млрд грн. дивідендів за останні три роки.

За 2011 рік буде виплачено 2,18 млрд грн., за 2012 – 1,43 млрд грн., за 2013 – 0,19 млрд грн.

Державі через НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі «Приват» – 42%. Компанія знаходиться в оперативному управлінні менеджерів Ігоря Коломойського, який входить до наглядової ради компанії. Наглядову раду «Укрнафти» досі очолює Євген Бакулін, якого після Майдану заарештували за фінансові махінації у очолюваному ним «Нафтогазі України» в часи Віктора Януковича.

Від «Наших Грошей»:

ТОВ «БК «Гефест Альянс», оформлене на харків’янина Андрія Самофалова, фігурувало у схемі виводу грошей з «Брокбізнесбанку» Сергія Курченка.

Основним акціонером ПАТ «Карпатське управління геофізичних робіт» є ТОВ «Геонадра», яке через ПП «Надрагеофізіка» належить мешканці Івано-Франківська Марині Прокопів.

Джерело: Наші Гроші

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.