Право

З січня 2022 року Україна стане повноправним членом Групи Помпіду

28 жовтня делегація МВС взяла участь в урочистому святкуванні з нагоди 50-річчя діяльності Групи Помпіду – важливої міжнародної організації для подолання проблем наркотичної залежності і торгівлі наркотиками.

Під час виступу на офіційній зустрічі, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський підтвердив готовність МВС спільно з МОЗ представляти Україну у діяльності Групи Помпіду, як на експертному рівні, так і в якості постійного кореспондента.

З січня 2022 року Україна стане повноправним членом Групи Помпіду – Денис Монастирський

«Нам надзвичайно приємно бути присутніми на такій історичній події. Від імені України вітаю Групу Помпіду з 50-річчям. Із задоволенням кажу, що співпраця між Україною та Групою Помпіду вже має попередню історію успіху. А з січня 2022 року Україна стане повноправним членом організації. У зв’язку з цим для нашої країни розпочнеться новий активний етап у розвитку національної антинаркотичної політики, відкриття міждержавного діалогу, обмін передовим досвідом та ефективною співпрацею», – сказав Денис Монастирський.

Очільник правоохоронного відомства наголосив, що цього року спільними зусиллями органів державної влади України розроблено Стратегію державної наркополітики до 2030 року, в якій збережено всі важливі принципи, викладені в попередній Стратегії, розробленій за підтримки Групи Помпіду. Наразі нова Стратегія очікує на дострокове схвалення та подальшу ефективну реалізацію.

З січня 2022 року Україна стане повноправним членом Групи Помпіду – Денис Монастирський

Варто зазначити, що співпраця з Групою Помпіду відкриє перспективи для співробітництва правоохоронних органів – моніторинг і профілактика наркозалежності, лікування та реабілітація залежних людей.

Крім того, українські правоохоронці отримають додаткову можливість переймати іноземний досвід у протидії обігу наркотиків.

Довідково: Група Помпіду – міждержавний орган, який є частиною Ради Європи з 1980 року. До його основних завдань відноситься здійснення всебічного вивчення проблем зловживання наркотичними засобами та їх незаконного обігу, а також розробка і впровадження комплексних заходів щодо боротьби з наркозалежністю на національному, регіональному та місцевому рівнях. В рамках курсу євроінтеграції найближчим часом планується вступ України до Групи Помпіду (законопроєкт № 0114 від 18.06.2021).

Нагадаємо, Україна і Франція посилюють співпрацю у правоохоронній сфері.

Департамент комунікації МВС України

Поліція України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України