Новини з Австрії

З серпня австрійський уряд запускає багатомільярдний пакет допомоги проти інфляції

У вівторок вранці австрійський уряд представив свій масштабний пакет заходів проти інфляції. Новий пакет має досягти обсягу близько 28 мільярдів євро до 2026 року

Найважливіше в ньому: “холодна прогресія” скасована, а також було оголошено про скорочення не пов’язаних із заробітною платою витрат на оплату праці. Канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) назвав скасування “історичним успіхом”, міністр соціальних справ Йоханнес Раух (Зелені) пообіцяв “допомогу всім, хто справді її потребує”.

Заходи реалізовуватимуться у три етапи: влітку буде звільнено від сплати тих людей, які найбільше постраждали від інфляції, а саме людей з низькими доходами. Восени значна частина населення має тоді відчути полегшення, а на початку наступного року “структурне полегшення” має забезпечити помітне посилення купівельної спроможності. Крім того, буде сформовано ще один пакет спеціально для сільського господарства.

Детально про заходи:

– 300 євро для особливо постраждалих груп, таких як безробітні та мінімальні пенсіонери
– 500 євро для всіх, з них 250 євро кліматичний бонус та 250 євро бонус для всіх дорослих (на кожну дитину половина)
– Перенесення запланованого податку на викиди CO2 на осінь
– 80 євро разова виплата на дитину у складі сімейної допомоги у серпні, щоб полегшити батькам підготовку дитини до школи
– Пріоритет сімейного бонусу та збільшення доплати на дітей
– Розширення програми захисту від виселення
– Продовження “Digi-Scheck” для учнів до 2024 року
– Підвищення пенсії у 2022 році

За даними федерального уряду, всі ці заходи мають набути чинності цього року та включати первісну допомогу у розмірі шести мільярдів євро. Подальші негайні заходи призначені, зокрема, для економіки, такі як компенсація цін на електроенергію, неоподатковувані бонуси для працівників у розмірі 3 000 євро та пряма субсидія для енергоємних компаній.

Короткострокові заходи: Кліматичний бонус буде доповнений “антиінфляційним бонусом” для всього населення та збільшено із запланованих 250 до 500 євро. Для дітей половина, безробітні та мінімальні пенсіонери отримують додатково 300 євро.

Вже у серпні сім’ї мають отримати доплату у розмірі 180 євро на дитину. Висунуто реформу сімейного бонусу, має бути 2000 євро на дитину та рік у майбутньому. Також через податкову систему має бути “посібник на прожитковий мінімум” у розмірі 500 євро для працюючих та пенсіонерів з низькими доходами.

Пенсіонерам повернуть від 500 до 1000 євро, як і платникам податків. Сім’ї з дітьми матимуть до 900 євро на дитину. Людям, які не сплачують податки, допоможуть у сумі до 800 євро, тут враховуються і діти.

Найбільшими частинами амбітного пакету є далекосяжні податкові реформи. Наприклад, має бути скасовано холодну прогресію як “таємне повзуче підвищення податків” — проект, за який уже взялося багато урядів. Різні соціальні допомоги, такі як студентські стипендії, виплати за хворобою та сімейні допомоги, у майбутньому мають бути скориговані з урахуванням тенденцій інфляції.

По матеріалам: https://www.krone.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України