ЄС|NATO

З якою метою РФ стягує нові війська в Донбас

    В останні дні на сході України зосереджується все більше російських військ, але ймовірність повномасштабного вторгнення як і раніше мінімальна. Загроза є, але в Кремлі розуміють і негативні наслідки такого кроку: адже тоді обірвуться і переговорний процес, і складна дипломатична гра, яку Путін веде останнім часом.

Куди більш вірогідні два інших сценарію. Перший, який обговорюється вже як мінімум два місяці – спроба взяти Маріуполь, щоб пробити сухопутний коридор до Криму. Це, звичайно, теж призведе до посилення санкцій, але у Росії є нагальна потреба в такому коридорі – питання поставок до Криму не сходить з порядку денного. Тому РФ може покластися на слабкість Заходу і ризикнути.

Другий сценарій, який Москва швидше за все спробує реалізувати, це посилення бойових дій на окремих ділянках, щоб примусити Україну і Захід до переговорів у новому форматі і на російських умовах. Стратегічною метою для Москви, як і раніше, залишається офіційне включення бойовиків в переговорний процес як однієї зі сторін конфлікту. Попутно РФ сподівається захопити більше територій і перевести їх під контроль сепаратистів.

Всі розуміють, що переговори в Мінську зайшли в глухий кут і чекати якихось зрушень рано. Росія знайшла свій спосіб виходу з тупикової ситуації: силовий. Спалах агресії потрібен, щоб залякати інші сторони і змусити піти на поступки.

Тому ми повинні бути готові до відновлення масштабних військових дій і до того, щоб дати відсіч російським військам. Потрібно передбачити всі варіанти, будь то спроби штурму Маріуполя та Дебальцеве або ж атаки в інших регіонах. Тактичні завдання РФ і сепаратистів зрозумілі: вони хочуть відкинути українські війська якнайдалі від Донецька і Луганська, щоб створити там якусь зону безпеки для бойовиків, і, зрозуміло, розширити свої території. Якщо ми зможемо їм у цьому перешкодити, значить, не спрацює і план Кремля з примусу України до миру на своїх умовах.

На жаль, після виборів 2 листопада ймовірність мирного врегулювання мінімальна. У кращому випадку може йти мова про продовження вельми відносного перемир’я і припинення вогню. Однак я схиляюся до того, що сепаратисти і війська РФ будуть атакувати – бити по окремих точках, щоб посилити свої позиції на переговорах. І нам потрібно бути до цього готовими.

Джерело: Владимир ФЕСЕНКО для Нового времени

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України