Війна РФ проти України

З яких літаків ЗСУ зможуть використовувати ракети “повітря-повітря” AIM-7 від США

Західні зразки авіаційного озброєння демонструють дуже широкий рівень взаємоінтеграції

Джерело: Defence Express

Білий Дім 1 червня 2023 року оголосив про черговий пакет військової допомоги для України, в якому було вказано зокрема про ракети AIM-7 для протиповітряної оборони, і це була найбільша загадка цієї події. Бо AIM-7 належить до класу “повітря-повітря”, тому вже був привід сумніватись, що ці ракети передаються саме в рамках проекту по переробці радянських ЗРК “Куб” та “Бук” під зенітні ракети західного зразка. Але водночас, і виникало питання, а з якого типу літаків в строю ЗСУ мають в теорії застосовуватись американські AIM-7.

Схоже, що відповідь на питання може дати ось ця публікація порталу The Drive, в якій стверджується, що навіть AIM-7 цілком можуть використовуватись із F-16, передача яких готується для ЗСУ.

AIM-7, фото ілюстративне, джерело - Hugh Llewelyn
AIM-7, фото ілюстративне, джерело – Hugh Llewelyn

Автори видання стверджують, що хоча ракету AIM-7 складно назвати новою, вона досі є на озброєнні ряду країн, зокрема Ізраїля, який підвішує таке озброєння під свої F-15. І водночас, The Drive пише також, що AIM-7 разом із RIM-7 Sea Sparrow може також використовуватись для спорядження модернізованих ЗРК радянського зразка.

Якщо уже продовжувати лінію про ракети, які можуть використовуватись і для спорядження ЗРК, і для спорядження тих же F-16 – у цій ролі можуть використовуватись не тільки AIM-120 (які застосовуються із NASAMS), але й також начебто і ракети IRIS-T малої дальності.

Норвезький F-16 з ракетою "повітря-повітря" малої дальності Iris-T, джерело - Torbjørn Kjosvold / Forsvaret
Норвезький F-16 з ракетою “повітря-повітря” малої дальності Iris-T, джерело – Torbjørn Kjosvold / Forsvaret

 

The Drive також перелічив номенклатуру озброєння для роботи по наземним цілям, що може бути застосоване із F-16, які готуються до передачі України. І можливо, ми навіть здивуємось, наскільки знайомою виявиться широта цієї номенклатури, зразки з якої уже є або готуються до передачі ЗСУ. Мова зокрема про керовані снаряди з лазерним наведенням APKWS (що уже постачались для відстрілу з пікапів-“технічок”), керовані бомби GBU-53 SDB (заплановані до поставки як складова системи GLSDB), керовані авіабомби JDAM-ER (адаптовані для застосування з радянських літаків) та протикорабельні ракети Harpoon (але лише для наземних пускових установок).

F-16 також може бути носієм далекобійних крилатих ракет типів AGM-158, SLAM-ER або ж JSM, але далі є питання в тому, який із цих типів КР зможуть отримати ЗСУ. Але якщо виходити із вцілому заявленого вище переліку озброєнь, то виглядає насправді дуже цікавим, який рівень інтеграції можуть демонструвати західні зразки авіаційного озброєння.

F-16, фото ілюстративне, джерело - U.S. Air Force photo by Senior Airman Rito Smith
F-16, фото ілюстративне, джерело – U.S. Air Force photo by Senior Airman Rito Smith

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України