Авторські статті

З цього закарпатського села молодь навіть на заробітки не втікає

З цього закарпатського села молодь навіть на заробітки не втікаєЗакарпатське село Заріччя щорічно забезпечує українців першими овочами, зеленню, фруктами та ягодами.
Мешканка села, пані Марія працює вихователькою, проте вона має і господарство – кілька десятків парників. В одному з найменших парників господині майже дві тисячі головок капусти, які вже за тиждень можна буде продавати,

Як тільки відійде капуста, посадять солодкий перець.

Робота у господарства є цілий рік. Люди самі вирощують розсаду, потім пересаджують у грунт, потім збирають врожай.

Зберігають урожай у величезних ангарах. У кожній родині принаймні два ангари. Щоб його побудувати витрачають близько 100 тис. грн, адже купують якісні матеріали з-за кордону, повідомляє газета «Експрес»..

У сім’ях села Заріччя щонайменше по троє дітей.

«Народити одне маля – дивина для нашого краю. Батькам потрібна допомога та якнайбільше нащадків, аби передати в спадок усю свою працю. Зазвичай у Заріччі виховують від трьох до десяти дітей», – розповідає пані Марія.

Молодь із села також не виїжджає, адже тут завжди є робота.

Для збору врожаю доводиться наймати працівників із сусідніх сіл.

«Беремо всіх: і безхатьків, і циганів. Це нам пощастило із землею, а вже за декілька сотень метрів умови не ті, люди не мають з чого жити й безробіття зашкалює», – розказала пані Марія.

Найманцям Платять по 200 гривень за день, привозять-відвозять і годують.

Зібрані овочі продають перекупникам.

«Нам простіше продати відразу 10 т капусти перекупникам, аніж самим витрачатися на бензин”, – каже чоловік пані Марії Сергій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України