Чи то кліматична акція протесту до Відня, чи блокада дороги в Клагенфурті: активістка із захисту клімату Аня Віндль перебуває в авангарді. 26-річну «кліматичну Шакіру» вважають однією з осіб «Останнього покоління». Тепер влада хоче вислати німкеню з Австрії.
Насправді їй загрожує заборона на проживання та депортація з Австрії. Причиною, вказаною на порядку денному регіонального відділення Федерального управління у справах притулку та імміграції (BFA), є «розгляд заходу щодо припинення перебування».
Міністерство внутрішніх справ, очолюване ÖVP, заявило в середу, що «з міркувань захисту даних» жодної інформації у цій справі не може бути надано. Однак у принципі заборона на проживання може бути видана громадянам ЄС, «якщо їхня особиста поведінка загрожує громадському порядку чи безпеці», сказав представник МВС. У будь-якому випадку особиста поведінка має «надавати реальну, справжню і значну небезпеку, яка торкається фундаментальних інтересів суспільства», йдеться у документі.
Хоча на 26-річну студентку, яка навчається у Клагенфурті, було накладено кілька адміністративних стягнень після участі в акціях по блокаді вулиць, вони ще не мають юридичної сили, наголошує вона. Якщо Віндль справді отримає заборону на проживання, вона протестуватиме. «Мене не так просто вивести з Австрії», — каже студентка.
Аналогічну заяву зробив її адвокат Маркус Хоенекер. “Процедура діє як державна репресія проти активіста”, – сказав Хоенекер. “Вона проживає в Австрії і не робить нічого, окрім як реалізує своє демократичне право на протест і свободу зборів”, – сказав він. «Як громадянка ЄС, вона, ймовірно, зможе зібратися та продемонструвати, де вона живе».
Однак, за даними Міністерства внутрішніх справ, заборона на проживання дозволена громадянам ЄС, якщо необхідно контролювати їх від’їзд з метою підтримки громадського порядку, якщо вони не виконують зобов’язання залишити країну або якщо вони повернулися до Австрії, незважаючи на заборону на проживання. Якщо проти депортації подано апеляцію, вона може не мати зупиняючої дії, якщо «негайний від’їзд або негайне виконання на користь громадського порядку чи безпеки».