ЄС|NATO

З 9 вересня українці, які вакцинувалися або перехворіли, можуть в’їжджати в Польщу без карантину

Польща відкрила в’їзд для громадян України, у тому числі з метою туризму. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 9 вересня

 З 09 вересня 2021 року громадян України додано до категорії осіб, яким дозволено в’їзд на територію Республіки Польща, тому числі з метою туризму лише з біометричним паспортом.

«Дуже гарна новина, на яку всі чекали: з 9 вересня громадян Украни додано до категорії осіб, яким дозволено в’їзд на територію Польщі, у тому числі з метою туризму. Від обов’язку перебувати на карантині після перетину зовнішнього кордону звільнено осіб, вакцинованих від COVID-19 або тих, хто перехворів. Тобто є певні правила в’їзду, я закликаю вас іти на наш онлайн ресурс, щоб їх детально вивчити, але в принципі Польща відкрилася», – заявив міністр.

За його словами, загалом наразі громадяни України «за різних умов» можуть в’їжджати до 133 країн світу. Деякі з них вимагають підтвердження повної вакцинації, деякі – негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген до коронавірусу.

Безвізовий рух після тривалої перерви повернувся згідно новим розпорядженням міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі :

Документ набрав чинності з четверга , 9 вересня 2021 року. Він також передбачає кілька інших нововведень

Зокрема, до Польщі тепер зможуть безперешкодно потрапити неповнолітні діти власників Карт поляка, іноземців, які мають карти тимчасового або сталого побиту, а також іноземців, які мають право на працевлаштування в Польщі.

Громадяни, які прибувають з України, мають пройти 10-денну самоізоляцію. Термін карантину буде скорочено, у разі отримання негативного результату тесту на SARS-Cov-2, виконаного не раніше 7–денного періоду з моменту в’їзду на територію Польщі.

Перелік лабораторій – https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid

Завершенням карантину вважається наявність у телеінформаційній системі, внесеного діагностичною лабораторією, запису про негативний результат тесту.

На цей момент вже офіційно відомо, що з туристичною метою на підставі біометричного паспорту й без карантину до Польщі зможуть в”їхати ті, хто пройшов повний курс вакцинації проти коронавірусу вакциною, визнаною в ЄС.

Також без карантину впускатимуть туристів, які пред”являтимуть довідку з QR-кодом про негативний результат тесту на COVID-19, або туристів, які документально доведуть, що перехворіли на коронавірус(не раніше, як за 6 місяців до дня перетину кордону)

Увага! Вищезазначене стосується також дітей, які перетинають зовнішній кордон ЄС на в’їзд до Польщі

Від обов’язку перебування на карантині після перетину зовнішнього кордону ЄС звільнено осіб:
– вакцинованих від COVID-19 (за наявності англомовного/польськомовного документального підтвердження про повний курс вакцинації вакциною, зареєстрованою в ЄС – Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca, Johnson&Johnson);
– перехворівших на COVID-19 (за наявності документального підтвердження);
– визначених у § 3 Положення Ради Міністрів про встановлення обмежень та заборон у зв’язку з епідемією (водії та члени екіпажів авіа-, залізничних, судноплавних і автотранспортних засобів, інспектори морської адміністрації, учні + супроводжуюча особа, студенти, слухачі, здобувачі післядипломної освіти, докторанти, дипломати, медики, працівники на сільськогосподарських підприємствах, спортсмени + тренери, лікарі, фізіотерапевти, судді, акредитовані журналісти, які в’їжджають до Польщі з метою участі у спортивних заходах, особи, які мають дозвіл на постійне проживання або карту довготермінового резидента країни-члена ЄС + членів їх сімей, які в’їжджають до Польщі з метою транзиту її територією).

! Запроваджено додаткові вимоги для осіб, які перетинають кордон авіатранспортом.

Від 17 липня 2021 року всі особи, що прилітають до Республіки Польща, повинні перед вильотом заповнити карту місцезнаходження мандрівника (eKLP) в електронному вигляді. Формуляр знаходиться за посиланням: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home

У карті необхідно вказати:
• назву країни, звідки почалася подорож;
• номер рейсу;
• дату прибуття;
• ім’я та прізвище;
• документ, що засвідчує особу або номер PESEL;
• контактні дані (телефон, адреса електронної пошти), адреси всіх місць, де маєте намір зупинитися протягом перших 14 днів перебування в Республіці Польща (наприклад, готель, сімейний будинок, база відпочинку), інформацію, що підтверджує факт вакцинації, одужання або негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Нові вимоги Уряду Республіки Польща стосуються виключно осіб, що подорожують літаком.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України