З 10 ЧЕРВНЯ БОРЖНИКІВ ЗА ПОСЛУГИ ЖКГ ПОЧАЛИ НАРАХОВУВАТИ ПЕНЮ – РОЗМІРИ, УМОВИ І ВАЖЛИВІ НЮАНСИ

З понеділка, 10 червня 2019 року в Україні офіційно починають нараховувати пеню за несвоєчасну оплату і борги за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, це передбачена законом № 2189-VIII про житлово-комунальні послуги. Пеня нараховується за борги, які утворилися з 1 травня поточного року. Так, у разі прострочення оплати за ЖКП будуть нараховувати пеню згідно з договором, але не більш 0,01% від суми боргу за кожен день і не більше 100% всього боргу.

Простіше кажучи, якщо ви заборгували 1 000 гривень, то пеня складі близько 10 копійок в день. У підсумку, за місяць до вказаної суми боргу додасться ще 3 грн.

Пеню нараховуватимуть з першого робочого дня після крайнього терміну оплати послуг. Якщо держава затримало виплату субсидій або роботодавець не платити зарплату і це вдалося довести – не будуть нараховувати пеню.

Згідно із законом, електрика і газ будуть поставляти виключно за індивідуальними договорами. Договір про постачання газу будуть укладати лише у разі наявності у споживача або його постачальника договору про розділі з оператором газорозподільної системи.

За інших послуг (опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення, вивезення сміття) користувачі зможуть самі вирішити, підписувати індивідуальні договори з постачальником або колективні (керуючий, голова ОСББ або юридична особа в такому випадку представляють інтереси споживачів).

При цьому одна багатоповерхівка може вибрати різні моделі для послуг – наприклад, індивідуальні договори для опалення та колективні – водопостачання та водовідведення. Щоб укласти колективний договір, потрібно встановити загальнобудинковий лічильник.

Споживачам дається рік, починаючи з сьогоднішнього дня, щоб вибрати індивідуальні або колективні договори. За цей же період потрібно встигнути підписати договори. Якщо мешканці багатоповерхівки не домовилися щодо типу договором, виконавець укладає індивідуальний договір з кожним споживачем з уточненням, що співвласники самі організовують технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонт за свій рахунок.

Нинішні договори про отримання комунальних послуг, продовжують діяти, поки не почнеться дію нових договорів, укладених у відповідності з цим законом. Якщо термін дії договору припиняється протягом наступного року – вважається, що він був продовжений на тих же умовах, поки не почне діяти новий.

Електромережі і мережі газопостачання всередині будинку повинен обслуговувати тієї, кого уповноважили мешканці – за їх гроші. Це повинно бути передбачено договором про управління будинком.

Виконавці інших послуг відповідно до договору обслуговувати і здійснювати поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж. А вісь капітальний ремонт повинні організовувати самі співвласники житла, залучати професіоналів і платити їм.

Плата за електро – та газопостачання включає ціну за послугу згідно тарифів за технічне обслуговування і поточний ремонт, якщо споживачі доручили це постачальника.

Якщо мова йде про туристичні послуги – сума також включає абонплату, граничний розмір якої повинен визначити Кабмін.

Закон встановлює, що внески споживачів за встановлення, обслуговування та заміну лічильників на тепло, гарячу і холодну воду включаються в платіжки, альо віносяться окремим рядком. Якщо індивідуального лічильника немає або він зламався – вираховують, скільки спожив будинок.

У документи прописали право споживача віклікаті постачальника для перевірки, якщо він незадоволений якістю; право постачальника припинити поставки з-за боргів споживача.

Також прописані процедури погодження договору між постачальником і споживачем, інформування про підвищення тарифів, терміни планових перерв у постачанні або рядка виправлення ситуації у разі аварій.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh