Новини з Австрії

З 1 травня в Австрії починають діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху

Досі порушення правил дорожнього руху в Австрії не були дешевими, а з понеділка штрафи в деяких випадках будуть подвоєні: у майбутньому це коштуватиме 100 євро замість 50, якщо вас зловлять із телефоном за кермом. А може й дорожче…

Якщо вам пощастило не бути зупиненим, а отримати лише повідомлення по пошті про штраф, виоплатите 140 замість 72 євро. Це буде після того, якщо використання телефоном було видно на фотографіях, зроблених, наприклад, через занадто швидку їзду або порушення дистанції.

Але інші правопорушення збільшилися ще більше. Мотоциклістів без шоломів можна побачити нечасто. Якщо їх упіймає поліція, вони платять 50 замість 35 євро. Той самий тариф застосовується, якщо ви не користуєтесь ременем безпеки під час водіння. Тут теж діє таке: штраф на місці відносно дешевий, складання протоколу дорожче — в даному випадку до 100 євро.

Віденське дорожнє радіо ARBÖ сумнівається, чи зібльшені штрафи принесуть бажаний ефект, пояснює клубний юридичний експерт Йохан Копініц: «Можна припустити, що кількість правопорушень не зменшиться через подвоєння штрафів. Той, хто досі дзвонить без комплекту гучного зв’язку, мабуть, продовжить це робити. А також можливості правоохоронних органів обмежені, оскільки водій має бути зупинено або мають бути доступні фотодокази».

По суті, вищі штрафи розглядаються скоріше як нове джерело доходу для держави, ніж підвищення безпеки дорожнього руху в довгостроковій перспективі, критикує психолог АРБО магістр Патрісія Пруннер: «Штраф дійсно має сенс, якщо дохід йде на цільову лікувально-освітню профілактику. Щоб усі ми, як учасники дорожнього руху, і не лише як водії, а й як велосипедисти, пішоходи та батьки дітей на дорозі, усвідомлювали небезпеку відволікання уваги та недотримання техніки безпеки. Тільки завдяки цьому знанню може розвинутись необхідне живильне середовище для «навчання» і, таким чином, сприяти зміні поведінки у довгостроковій перспективі».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України