Як повідомляє пресслужба Ради ЄС, з 1 лютого 2022 року дозвіл на в’їзд мандрівникам визначатиметься від індивідуального санітарного статусу, а не від країни, з якої вони прибувають.
Зазначається, що основним чинником, що визначатиме мандрівника, має бути вакцинація від COVID-19, тестування або одужання, що підтверджується дійсним цифровим сертифікатом ЄС про COVID. Особистий підхід істотно спростить чинні правила і надасть мандрівникам додаткову ясність і передбачуваність.
Нові правила застосовуватимуться до пересування людей територією ЄС та до поїздок громадян за його межі та назад.
Рекомендація країнам-членам Союзу набуде чинності 1 лютого 2022 року, того ж дня, що й підзаконний акт, котрий вносить поправки до положення про цифрові сертифікати COVID-19.
Осіб без сертифікату вакцинації можуть зобов’язати пройти тест до прибуття або не пізніше ніж через 24 години після прибуття.
Особистісний підхід Мандрівники, які мають дійсний цифровий сертифікат ЄС про COVID, не повинні піддаватися додатковим обмеженням вільного пересування.
Дійсний цифровий сертифікат ЄС про COVID включає:
- Свідоцтво про вакцинацію для вакцини, схваленої на європейському рівні, якщо з моменту останньої дози серії первинних щеплень пройшло щонайменше 14 і не більше 270 днів або якщо особа отримала бустерну дозу. Країни-члени також можуть приймати сертифікати про вакцинацію для вакцин, схвалених національними органами влади або ВООЗ.
- Негативний результат ПЛР-тесту, отриманий не більше ніж за 72 години до подорожі, або негативний швидкий тест на антиген, отриманий не більше ніж за 24 години до подорожі.
- Довідка про одужання про те, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло не більше 180 днів. Особи, які не мають цифрового сертифіката ЄС на COVID, можуть бути зобов’язані пройти тест до або не пізніше 24 годин після прибуття. Від цієї вимоги мають бути звільнені мандрівники з основними функціями чи потребами, особи, які переїжджають через кордон, а також діти віком до 12 років.