Економіка

“Укрзалізниця” вперше закупила електроенергію на більше ніж рік безпосередньо у “Енергоатому”

“Укрзалізниця”провела першу закупівлю електроенергії на термін понад 1 рік безпосередньо у виробника – НАЕК “Енергоатом” за прямими договорами.

“Завдяки цьому компанія заощадить понад 4 млрд грн до кінця 2022 року”, – йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Під час першого аукціону компанія купила понад 4,9 млн МВт/год електроенергії, яку УЗ отримає до кінця 2022 і яка буде використана виключно для потреб компанії.

“Загальна вартість усього закупленого обсягу складе 6 млрд 554 млн грн. Відповідно, вартість 1 МВт/год становить 1105 грн (без ПДВ). Протягом року вартість електроенергії для АТ” Укрзалізниця “росла і в вересні середня вартість 1 МВт / год електроенергії склала 2104 грн. Економія на закупівлі електроенергії – понад 4 млрд грн “, – додали в компанії.

“Ця закупівля стала можлива завдяки постанові уряду, що дозволило” Енергоатому “та іншим суб’єктам державної генерації продавати електроенергію” Укрзалізниці “на період до 3-х років за спеціальною спрощеною процедурою. А минулого тижня Кабмін встановив цінові межі на електричну енергію під час аукціонів. Завдяки цим рішенням УЗ заощадить мінімум 4 млрд грн на електроенергії. Це ті кошти, які можна буде направити на інфраструктурні проєкти, оновлення залізничних шляхів, станцій, вагонів і локомотивів “, – підкреслив міністр інфраструктури України Олександр Кубрак.

“Укрзалізниця” отримала електроенергію за найнижчою ціною безпосередньо від державного виробника, а “Енергоатом” – стабільного споживача “, – додав в.о. голови правління АТ УЗ Олександр Камишин.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України