Авторські статті

Звільнено командувачів ОК “Південь” і “Захід” і призначено нових: що про них відомо

Стало відомо про звільнення командувача оперативного командування “Південь” Андрія Ковальчука та командувача оперативного командування “Захід” Сергія Литвинова.

Як повідомив нардеп Олексій Гончаренко, новим командувачем ОК “Південь” призначено бригадного генерала і колишнього командувача 59-ї бригади Геннадія Шаповалова. Командувачем ОК “Захід” став бригадний генерал Володимир Шведюк.

ТСН.ua. розповідає, що відомо про Шаповала та Шведюка.

Геннадій Шаповалов

Геннадій Шаповалов закінчив “Острозьку академію” за спеціальністю “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”. Також він закінчив Військовий коледж Армії США, де готують старший офіцерський склад американських сухопутних військ, а також іноземних слухачів за програмою підготовки керівного складу для подальшого просування по службі в ранзі до генерал-лейтенанта включно.

У березні 2022 року отримав звання бригадного генерала. З жовтня 2019 по 2021 рік був командиром 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені “Якова Гандзюка”.

Володимир Шведюк

Володимир Шведюк народився 23 червня 1969 року на Вінниччині, у родині військовослужбовця. Його батько служив у танкових військах. Закінчив у 1990 році танкове училище. Пізніше Національну академію оборони України.

Почав службу в Німеччині, у складі частини, що входила до західної групи військ. Після здобуття Україною незалежності 1992 року повернувся на Батьківщину.

“Мабуть, мій офіцерський шлях також типовий: командир танкового взводу, потім командував ротою і так до генеральських посад…”, – сказав він в одному з інтерв’ю.

У 2003 році його перевели в одну з частин морської піхоти в Криму. Потім Володимир Шведюк служив у береговій обороні. До 2014 року він перебував на державній службі, і коли Росія анексувала Крим, він із дружиною поїхав до Чернівців.

Шведюк брав участь в АТО на сході України. У 2018 році він був призначений на посаду командира 59-го ОМПБр.

З 2016 року обіймав посаду військового комісара Чернівецького обласного військового комісаріату оперативного командування “Захід” ЗСУ.

До березня 2022 року був заступником командувача сил ТРО, а з березня 2022 року – став начальником штабу угруповання Об’єднаних сил.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України