Відповідну постанову №624 від 16 червня 2023 затвердив Кабінет Міністрів України.
Раніше функціонування Реєстру регулювалось постановою №380 від 26 березня 2022 року, проте за час роботи накопичився ряд питань, які потребували уточнень.
Серед основних оновлень, які включені у Порядок:
-
затверджено перелік функціоналу Реєстру;
-
визначено перелік відомостей, які зберігаються в Реєстрі;
-
конкретизовано ролі користувачів Реєстру, зокрема органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій, держпідприємств, міністерств та інших органів центральної виконавчої влади;
-
деталізовано процедуру отримання доступу до Реєстру для публічних реєстраторів та користувачів реєстрової інформації;
-
зафіксовано чіткий перелік взаємодій з іншими інформаційно-комунікаційними системами та обміну даними.
Ухвалений Порядок дозволить зробити процес діючих програм компенсації за пошкоджене та знищене житло більш простим та зручним. Також він створить можливості для розробки процедур компенсації за інші види майна.
Наголошуємо, що порядок подання інформаційних повідомлень по пошкоджене та знищене майно продовжує регулюватись постановою №380 від 26 березня 2022 року.
Довідково: Реєстр пошкодженого та знищеного майна був запущений у липні 2022 року. У лютому 2023 року Законом України №2923 Реєстр був затверджений як єдина державна база даних для фіксації руйнувань та інструмент для контролю компенсацій за пошкоджене та знищене майно.
Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна відбувається Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».