Авторські статтіДіаспора

Уряд Чехії схвалив право геїв на повноцінний шлюб

Уряд Чехії схвалив ініціативу 46 депутатів парламенту про право гей-пар на повноцінний шлюб. При цьому самі депутати рекомендували уряду нейтрально поставитися до цієї ідеї.

Тепер зміни у Цивільний кодекс будуть розглядатися в парламенті і сенаті, і схвалення уряду може переконати багатьох депутатів голосувати за.

Нагадаємо, зміни в Цивільний кодекс дозволять гей-парам спільно володіти майном, отримати пенсію по втраті годувальника, виховувати дітей. Разом з правами з’являються і відповідні обов’язки, що характерні для сімейного життя.

Під новою ініціативою стояти підписи 46 депутатів від партій АNO, TOP 09 та STAN, «піратів», комуністів і соціал-демократів. Жодного підпису не дали представники християнських демократів, громадянських демократів і Партії прямої демократії Томіо Окамура.

В даний час в Чехії законом дозволено тільки зареєстроване партнерство осіб однієї статі. Якщо зміни будуть схвалені, то гей-пари не будуть зобов’язані розривати зареєстроване  партнерство заради вступу в шлюб.

Після ініціативи ряду депутатів парламенту Чехії про право гей-пар на повноцінний шлюб з’єднання явилася відповідна ініціатива: закріпити поняття шлюбу як союзу виключно чоловіки і жінки.

37 депутатів хочуть прописати це в Декларації основних прав і свобод — фундаменті чеського конституційного порядку.

Ініціатори поставили за мету посилити захист сім’ї, яка, на їх думку, історично сприймається в європейській цивілізації як союз чоловіка і жінки.

«Нинішнє поняття шлюбу під загрозою, його хочуть заперечити і підірвати», — переконані депутати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України