Авторські статтіНовини

Уральським вченим вдалося реконструювати череп величезного печерного лева

На Уралі в печері Іманай виявлено ціле кладовище гігантських левів, уже знайшли більше десяти скелетів. Вченим вдалося реконструювати череп одного з печерних монстрів.

Досить великі кістки, за допомогою яких можна було б відновити вигляд печерного лева, виявили в 2015 році. Для відтворення черепа тварини знадобився рік. Після цього встановили, що його розміри в півтора-два рази перевищують показники сучасних африканських левів. Вага хижаків становила до 600 кілограмів. Вік поховання визначено уральськими фахівцями 40-70 тисяч років тому. До цього часу вважали, що даний вид хижаків зник з землі на 30-50 тисяч років раніше.

В печеру Іманай веде дуже маленький лаз. Тому, для вчених є загадкою, як у неї потрапило стільки хижаків з великими розмірами тіла. Однією з гіпотез є те, що стародавні люди використовували її як святиню, і місце для жертвоприношень. У печері знайдено безліч залишків проживання в ній протягом багатьох тисячоліть досить великої людської громади.

На жаль, як зазначають фахівці, останків неандертальців знайти поки не вийшло, але вони не втрачають надії, оскільки у печери є ще багато пластів, до яких розкопки не дійшли. На питання про можливість клонування хижака зі знайдених кісток вчені відповіли, це більш ймовірно зробити з останками знайденими у вічній мерзлоті Якутії, оскільки вони краще збереглися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України