Уральським вченим вдалося реконструювати череп величезного печерного лева

На Уралі в печері Іманай виявлено ціле кладовище гігантських левів, уже знайшли більше десяти скелетів. Вченим вдалося реконструювати череп одного з печерних монстрів.

Досить великі кістки, за допомогою яких можна було б відновити вигляд печерного лева, виявили в 2015 році. Для відтворення черепа тварини знадобився рік. Після цього встановили, що його розміри в півтора-два рази перевищують показники сучасних африканських левів. Вага хижаків становила до 600 кілограмів. Вік поховання визначено уральськими фахівцями 40-70 тисяч років тому. До цього часу вважали, що даний вид хижаків зник з землі на 30-50 тисяч років раніше.

В печеру Іманай веде дуже маленький лаз. Тому, для вчених є загадкою, як у неї потрапило стільки хижаків з великими розмірами тіла. Однією з гіпотез є те, що стародавні люди використовували її як святиню, і місце для жертвоприношень. У печері знайдено безліч залишків проживання в ній протягом багатьох тисячоліть досить великої людської громади.

На жаль, як зазначають фахівці, останків неандертальців знайти поки не вийшло, але вони не втрачають надії, оскільки у печери є ще багато пластів, до яких розкопки не дійшли. На питання про можливість клонування хижака зі знайдених кісток вчені відповіли, це більш ймовірно зробити з останками знайденими у вічній мерзлоті Якутії, оскільки вони краще збереглися.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh