Духовне

Упокоївся в Бозі кардинал Бернард Френсіс Ло

У середу, 20 грудня 2017 р., на 87 році життя, після тривалої недуги до вічності переставився американський кардинал Бернард Френсіс Ло, вислужений Архипресвітер Папської базиліки Santa Maria Maggiore та вислужений Архиєпископ Бостонський. Він народився 1931 року, а 1961 – став священиком.

Протягом свого служіння Бернард Френсіс Ло відзначався діяльністю в екуменічній сфері. Ще до єпископської номінації був виконавчим директором Ради єпископів екуменічних питань. В 1973 році призначений Єпископом Спрінфілда, а 1984 року Папа Іван Павло поставив його на чолі Бостонської архидієцезії, третьої за розміром у США.

Кардинал Ло не лише був речником американських католиків у справі єдності між християнами та покращення стосунків з юдаїзмом, але й брав участь в діяльності відповідних органів Римської Курії на служінні Вселенській Церкві. Був також призначений ватиканським делегатом, відповідальним за прийняття до католицького священства навернених єпископальних пасторів. У 2002 році він залишив провід Бостонської архидієцезії, а від 2004 до 2011 року був Архипресвітером Папської базиліки Santa Maria Maggiore.

Папа Франциск надіслав на ім’я кардинала Анджело Содано, Декана Колегії Кардиналів, телеграму співчуття, запевняючи, що підносить заупокійні молитви за те, щоби «багатий милосердям» Господь прийняв усопшого у свій «вічний мир», та уділяє своє благословення всім, хто поділяє біль втрати з причини відходу кардинала Ло, якого ввіряє «заступництву Пресвятої Богородиці Salus Populi Romani», ікона Якої зберігається у базиліці Santa Maria Maggiore.

У четвер, 21 грудня, кардинал Содано очолить в базиліці Святого Петра похоронну Святу Месу, наприкінці якої Папа Франциск особисто довершить похоронні обряди.

З відходом до вічності кардинала Бернарда Френсіса Ло, Колегія Кардиналів складається із 216 кардиналів, 120 з яких є виборцями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України