Авторські статтіДіаспора

В Празі на аукціоні продали унікальну пляшку пива Pilsner за 700 тисяч крон

У четвер у Чехії пройшов благодійний інтернет-аукціон, лотами якого стали десять унікальних пляшок пива Pilsner Urquell. Їх виготовили склярі чеської майстерні Bomma за замовленням пивоварної компанії Plzeňský Prazdroj.

Дизайн пляшки придумали художники студії deForm – чех Вацлав Млінарж та словак Якуб Поллаг. Співпраця символічна, оскільки акція пройшла в рік 100-річчя утворення незалежної Чехословаччини.

«Ця важлива дата відображена і в дизайні пляшок. На кожній з них є свій унікальна напис – тост, пов’язаний з важливою історичною подією нашої столітньої історії. У 1945 році ми піднімали чарки за мир, сьогодні за майбутнє», – зазначив Млінарж.

Перший раз благодійний аукціон відбувся в грудні 2012-го, після чого став щорічним. Кожен раз дизайнери придумували нові пляшки. За шість попередніх років організаторам вдалося зібрати на допомогу інвалідам понад 6 млн крон.

Нинішній рік ознаменувався відразу двома рекордними цифрами: загальною сумою, вирученої за десять пляшок – 2 759 988 крон, і розміром кращого пропозиції за одну пляшку – 700 тис. крон (близько 27 тисяч євро).

Взяти участь в аукціоні міг будь-який повнолітній бажаючий. Усі зібрані кошти передадуть центру Centrum Paraple, який допомагає людям з пошкодженням спинного мозку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України