Економіка

Українські аграрії почали весняну посівну

Початок весняної посівної кампанії на господарствах ТОВ «СП «ПАЕК». Фото: Юрій Кормишкін

9 лютого 2024 року господарства ТОВ «СП «ПАЕК» розпочали весняну посівну кампанію.

Про це повідомив власник компанії Юрій Кормишкін, який додав, що такому рішенню сприяли сприятливі погодні умови.

Підприємства проводять посівну льону, коріандру та ярового ячменя.

“Миколаївщина продовжує аграрну справу в умовах війни. Нас не зламати. Дай Бог кожному, хто розпочинає трудитись на українській землі в 2024 році міцного здоров’я, гарної погоди та чистого і мирного неба”, – написав Юрій Кормишкін.

ТОВ «СП «ПАЕК» — провідна агрокомпанія південного регіону України, яка була заснована у 2012 році. Основним видом діяльності є вирощування та реалізація зернових, бобових і олійних культур.

У інтерв’ю Reuters міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив, що цьогоріч посівні площі сільгоспкультур в Україні залишаться на тогорічному рівні. Він також додав, що за найгіршого сценарію вони можуть трохи зменшитися.

За словами міністра через погану погоду було засіяно меншу площу озимої пшениці. Україна під урожай 2024 року посіяла 4,2 млн га озимої пшениці проти близько 4,4 млн га роком раніше. Це може призвести до збільшення посівної площі ярої пшениці, якої минулого року в Україні було посіяно 280 тис. га.

Також Микола Сольський додав, що аграрії намагатимуться збільшити посівні площі сої, але серйозною перешкодою може стати брак високоякісного насіння. Щодо соняшнику, то порівняно низькі ціни на насіння соняшнику та обов’язкова сівозміна не дозволять у майбутньому збільшити його посівні площі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України