Це ще один важливий напрямок, який дозволить збільшити результативність цього озброєння на полі бою
Джерело: Defence Express
Розвиток напрямку бойових безпілотників, а передусім FPV-дронів — це не тільки про нарощення виробничих потужностей та закупівель цього озброєння, а також боєприпаси про до, а також й інші удосконалення цієї зброї, як-от оснащення дронів нічними камерами чи, наприклад, використання штучного інтелекту та інших технологій для покращення ефективності дронів на полі бою.
На відео з 47:23
“Ми над цим дуже серйозно працюємо. Остання миля доведення до цілі, відслідковування цілі, вибір цілі штучним інтелектом — це той виклик, яким займається наша компанія і не тільки”, — розповідає в коментарі Defense Express голова правління альянсу “Нова енергія України” командир спецпідрозділу ударних дронів Валерій Боровик, наголошуючи на тому, що в Україні сьогодні активно працюють у напрямку модернізації можливостей дронів.
![Дрон "Оса"](/wp-content/uploads/2024/01/a53014eb29b551a0581aed33505582aa.jpg)
Зокрема зараз одна з компаній, що входить до складу альянсу (“Перший контакт”), проводить фінальні одного з виробів, який вже демонструє результати на полігонах і невдовзі має показати свою ефективність на передовій.
“Хлопці доопрацювали з одним бойовим підрозділом те, що їм потрібно — зі штучним інтелектом, і не тільки зі штучним інтелектом, але й зі спеціальною системою зв’язку”, — розповідає Боровик.
![Високоманеврений БПЛА "Відсіч"](/wp-content/uploads/2024/01/99aa6dfced4902f33592173c3e49d537.png)
Нагадаємо, що у планах на цей рік вже була озвучена кількість у мільйон FPV-дронів, які мають бути виготовлені в Україні, і насправді це доволі реальний показник.
Також як раніше відзвітувалися у Мінстратегпромі, сьогодні в Україні є понад 50 державних і приватних компаній, які виготовляють боєприпаси для безпілотників вагою від 300 грамів і до 10 кг.