А ще одне рішення від HIMERA – об’єднати цифровий захищений радіоканал із прямим доступом до мережі, наприклад через Starlink
Джерело: Defence Express
Український стартап HIMERA, який займається розробкою та виготовленням захищених цифрових систем зв’язку та відомий раціями G1, повідомив про доволі вагоме розширення лінійки своєї продукції завдяки ретрансляторам.
На оприлюдненому відео з новими зразками уваги заслуговує “розширювач мережі” з індексом B1. Він дозволяє розширити дальність зв’язку між радіостанціями, які працюють у завадостійкому режимі ППРЧ (псевдовипадковому перелаштуванні робочої частоти) та бути вузлом стійкої до РЕБ Mesh-мережі із динамічною ланцюжковою передачею інформації.
І це при доволі помірних габаритах та автономному живленні. Зокрема у відео показано, як такий ретранслятор B1 можливо підняти у небо за допомогою квадрокоптера.
B1
І це доволі цікавий варіант оперативного розширення мережі радіозв’язку на полі бою. При цьому замість дрона цілком може бути й аеростат, а альтернативою є розміщення ретрансляторів на щоглах. Водночас саме поєднання із дроном – це про ситуацію, коли зв’язок потрібен “тут та зараз”.
Серед інших новинок – ретранслятор R1, який об’єднує у собі аналогічно захищений радіоканал та доступ до мережі Інтернет. Фактично це означає, що сигнал з радіостанції можливо одразу передавати взагалі без обмеження дальності, наприклад, через супутниковий інтернет Starlink. При цьому, як і сам Starlink він цілком може бути мобільним.
А ще одна новинка – Е1, еквівалент WiFi мосту, який дозволяє розповсюдити покриття туди, де немає можливості організувати доступ до інтернету напряму.
Е1 (вище) та R1 (на столі)
Варто зазначити, що загалом використання обох технологій цифрового зв’язку у вигляді Mesh-мережі та ППРЧ, які використані у всіх продуктах HIMERA, наразі є одним з найкращих рішень, що забезпечує стійкість та захищеність радіозв’язку.