Техно

«Українська бронетехніка» розробляє оперативно-піротехнічну машину «Новатор-ПМ». Фото

Компанія «Українська бронетехніка» представила проєкт оперативно-піротехнічної машини на базі бронеавтомобіля «Новатор» – «Новатор-ПМ».

Про це передає Голос українською з посиланням на повідомлення підприємства.

Презентація відбулася під час спеціальних навчань «Rescue Days Ukraine 2023», які стартували 20 квітня на Івано-Франківщині на базі ГУ ДСНС України,

«Проблема розмінування українських територій сьогодні стоїть дуже гостро. За офіційними даними, 30% території України заміновано і на розмінування знадобиться не менше 10 років. Бронеавтомобіль «Новатор» дуже добре себе зарекомендував під час експлуатації в зоні бойових дій і в першу чергу, як легкий і швидкий транспорт з високим рівнем захисту. Тому ідея створити на його базі спеціальний автомобіль для наших саперів та рятувальників була підтримана потенційними користувачами і ми розпочали роботу над її реалізацією», – розповів директор «Української бронетехніки» Владислав Бельбас.

Заявляється, що фахівці підприємства працюють над спеціальною модифікацією автомобіля для піротехнічних підрозділів ДСНС України. Основним призначенням «Новатор-ПМ» буде транспортування персоналу та обладнання для знешкодження небезпечних предметів, які не вибухнули, включаючи саморобні вибухові пристрої та боєприпаси.

СБА «Новатор» – український броньований автомобіль з колісною формулою 4×4 та 6,7-літровим турбодизельним двигуном на базі посиленого шасі Ford F-550. Бронювання відповідає українським стандартам ПЗСА-4 або ПЗСА-5.

«Українська бронетехніка» розробляє оперативно-піротехнічну машину «Новатор-ПМ»

Машина спроможна долати без підготовки водні перешкоди глибиною до 0,75 м і підйоми до 60%. Максимальна швидкість по шосе складає 140 км/год із запасом ходу у 1000 км. По бездоріжжю броньовик може проїхати до 500 км.

«Українська бронетехніка» розробляє оперативно-піротехнічну машину «Новатор-ПМ»

Бронеавтомобіль “Новатор” підрозділу Сил оборони України, що підірвався на протитанковій міні під час контрнаступу. Фото: Українська Бронетехніка

«Новатор» активно застосовується підрозділами Сил оборони України під час російсько-української війни, де були підтверджені заявлені можливості. Відомо немало випадків коли машина рятувала життя екіпажу в екстренних ситуаціях, як от підрив на міні чи попадання дрона-камікадзе.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України