Техно

«Українська бронетехніка» передала безпілотну платформу AGEMA спецпідрозділу Kraken

Компанія «Українська бронетехніка» передала наземну роботизовану платформу AGEMA спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони Kraken.

Інформацію про це компанія оприлюднила на своїй сторінці в Facebook.

Безпілотну платформу військовим передали на безоплатній основі.

Компанія сподівається отримати від військових інформацію про те, як платформа показала себе в бойових умовах та як її варто оптимізувати для забезпечення максимальної ефективності.

Безпілотна наземна транспортна платформа AGEMA UGV 8×8 на виставці “Зброя та безпека – 2021”. Фото: НПП/Владислав Христофоров

За словами генерального директора «Української бронетехніки» Владислава Бельбаса, в сучасній війні безпілотні системи відіграють дуже важливу роль.

Бійці спецпідрозділу Kraken для мінімізації ризики на полі бою, зможу використовувати роботизовану платформу AGEMA для перевезення боєприпасів на позиції та евакуації поранених.

Бельбас висловив сподівання, що отримавши інформацію про використання в бойових умовах, компанія зможе максимально оперативно доопрацювати AGEMA відповідно до запиту військових та налагодити постачання Силам Оборони України.

Безпілотна наземна транспортна платформа AGEMA UGV 8×8. Фото: Українська бронетехніка
Безпілотна наземна транспортна платформа AGEMA UGV 8×8. Фото: Українська бронетехніка

Як пише Мілітарний, Розробником універсальної наземної роботизованої платформи AGEMA з амфібійними можливостями є компанія Milanion з Об’єднаних Арабських Еміратів. Вона розрахована на здійснення логістичної підтримки, ведення розвідки, евакуації поранених з поля бою, запуск своїх БПЛА або ж боротьба з ворожими дронами, забезпечення зв’язку, і виконання інших гуманітарних функцій. На платформу можна встановити різноманітні варіанти озброєння, але українські військові випробовують її поки що без зброї.

Маса платформи AGEMA складає 602 кілограми, силова установка – двигун внутрішнього згоряння потужністю 40 кінських сил.

Безпілотна наземна транспортна платформа AGEMA UGV 8×8 на виставці “Зброя та безпека – 2021”. Фото: Владислав Христофоров

Платформа може брати до 622 кілограмів вантажу при русі на суші та до 330 кілограмів при русі на воді. Також вона може буксирувати вантаж вагою до 544 кілограмів. Швидкість руху на суші – до 29 км/год, на воді – до 5 км/год.

Управління комплексом здійснюється дистанційно, можливе програмування на виконання автономних завдань. Має здатність слідувати за солдатами на певній відстані або вести групу військовослужбовців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України